Dėl Žmogaus palaikų laidojimo įstatymo pakeitimų svarstymo

2018-03-27 d. LR Seimas svarstė Žmonių palaikų laidojimo įstatymo projektą.

Nutarta pritarti šiam projektui ir pradėti jo svarstymo procedūrą.

Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – 2018-05-15 d.

Primename kelis svarbiausius pakeitimus:

–          Draudžiama kremuoti žmogaus palaikus, jei negautas rašytinis prokuroro sutikimas, tais atvejais, kai vyksta ikiteisminis tyrimas arba kai norima kremuoti ekshumuotus žmogaus palaikus.

–          Siūloma medicininį mirties liudijimą papildyti žyma, kurioje būti pažymima apie pradėta ikiteisminį tyrimą.

–          Žmogaus palaikai į Susitarimo šalis  (1973 m., Strasbūras) turėtų būti vežami turint Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka išduota dokumentą (laisser – passer), o į valstybes ne Susitarimo šalis – apie tai informavus Vyriausybės įgaliotą instituciją. 

–          Žmogaus palaikų vežimo laidoti ir kremuoti paslauga turi būti teikiama Vyriausybės įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus atitinkančiomis transporto priemonėmis, o vežant kremuotus palaikus, urnoje, transporto priemonėms specialūs reikalavimai netaikomi (kremuotų žmogaus palaikų vežimas nepriskiriamas laidojimo paslaugoms).

–          Numatyta administracinė atsakomybė už kremavimo veiklos pažeidimus, už žmogaus palaikų vežimą į užsienio valstybes neturint išduoto leidimo arba neinformavus įgaliotos institucijos ir t.t.

Palikite savo komentarą