Lietuvos ritualinių paslaugų asociacija

PDF Spausdinti El. paštas
Parašė Administrator   

 

2009-11-30 Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie LR SAM INFORMUOJA:

 

Naujienos - Pranešimai spaudai

 

Įsigaliojo nauja palaikų pervežimo tvarka

2009-11-26

Šių metų lapkričio 25 dieną įsigaliojo nauja mirusiųjų palaikų gabenimo iš Lietuvos į kitas valstybes tvarka. Iki šiol asmenys, norintys pervežti mirusiojo palaikus iš Lietuvos į kitą valstybę kirsdami keleto valstybių sienas, kiekvienoje iš jų privalėjo gauti konsulato leidimą tokiam pervežimui. Tai sudarydavo daug keblumų, nes tokia kelionė galėdavo užtrukti itin ilgai.

 

Ši procedūra vyksta kur kas paprasčiau tų valstybių piliečiams, kurios yra ratifikavusios Europos Tarybos 1973 m. spalio 26 d. Susitarimą dėl mirusiųjų kūnų pervežimo. Lietuva minėtą tarptautinį susitarimą ratifikavo 2009 metų gegužės mėnesį. Kompetentinga institucija, kuri išduos leidimus ir atliks kitas susijusias procedūras, paskirta Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT).

 

Pagal šį tarptautinį susitarimą asmuo, norintis pervežti mirusiojo palaikus iš vienos valstybės į kitą, gali turėti vienintelį dokumentą – leidimą pervežti mirusiojo kūną, vadinamąjį mirusiojo kūno laissez-passer ir taip išvengti papildomų formalumų.

 

„Šis dokumentas supaprastina mirusiojo kūno pervežimą iš Lietuvos į kitas valstybes. Jis suteikia galimybę kirsti keleto valstybių sienas ir pasiekti galutinį tikslą išvengiant papildomų formalumų. Tiesa, mirusiojo kūno laissez-passer galioja tik tose šalyse, kurios yra ratifikavusios minėtą tarptautinį susitarimą. Vadinasi, jei važiuodami iš Lietuvos kirsime šalį, kuri nėra pasirašiusi tarptautinio susitarimo, iš mūsų gali būti pareikalauta papildomų dokumentų“, – informuoja VVSPT Leidimų ir licencijavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Ričardas Norkus. Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Lenkija nors ir nėra ratifikavusios minėto tarptautinio susitarimo, šį leidimą pripažįsta.

 

Taigi nuo šiol Lietuvos piliečiai, norintys pervežti mirusiųjų palaikus iš Lietuvos į kitą valstybę, gali kreiptis į VVSPT, kuri ne vėliau kaip per 1 dieną nuo visų dokumentų pateikimo išduos tarptautinį leidimą pervežti palaikus – mirusiojo kūno laissez-passer.

 

Reikiamus dokumentus pareiskejai VVSPT gali siusti ir pastu bei faksu. „Kai kalba eina apie mirusiojo palaiku pervezima, dokumentu isdavimo proceduros negali uzsitesti. Taigi mirusiojo kuno laissez-passer isdavima galesime pradeti turedami faksinius dokumentu variantus“, – tvirtina R. Norkus.

 

Pareiškėjams leidimus atiduos ir karstus plombuos teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų – visuomenės sveikatos centrų– įgalioti asmenys. Dokumentus ir prašymą gauti leidimą reikėtų teikti VVSPT (Kalvarijų g. 153, Vilnius), ne teritorinei įstaigai.

 

Daugiau informacijos apie šių leidimų išdavimą bus galima rasti įstaigos interneto svetainėje www.vvspt.lt

 

Kontaktai žiniasklaidai

Lina Grinytė,

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos

prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Komunikacijų skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 277 8036

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Ričardas Norkus,

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos

Prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Leidimų ir licencijavimo skyriaus

vyriausiasis specialistas

Tel. (8 5) 276 2108

El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 


 

2009-11-19 LRPA informacija

 

LRPA Valdyba praneša:

 

Š.m. lapkričio 10 d. vykusiame LRPA Valdybos narių posėdžio metu buvo nutarta, kad kol G.Gylys sirgs, Valdybos pirmininko pareigas visuomeniniais pagrindais atliks LRPA Valdybos narys Raimundas Pocius.

 

 


 

2009-10-02 LR VYRIAUSYBĖJE

 

MIRTIES ATVEJU SIŪLOMA VIETOJ DVIEJŲ IŠMOKĖTI TIK VIENĄ PENSIJĄ

 

2009 spalio mėn. 1 d.

 

Siekdama taupyti Vyriausybė ketina keisti pensijos mokėjimo tvarką mirties atveju. Nuo kitų metų žmogui mirus, siūloma jo artimiesiems išmokėti ne jam priklausiusias pensijas, o tik vieną. Taip tikimasi sutaupyti 34 mln. litų „Sodros" lėšų.

Toks siūlymas numatytas laikinojo Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo bei socialinio draudimo įmokų tarifo didinimų istatymo projekte.

 

Jeigu Seimas jį priims, apribojimas galiotų 2010-2011 metais.

 

Vidutinė senatvės pensija rugpjūtį siekė 813 litų.

 

 


 

 

2009-09-02 SVARBU

P R A N E Š I M A S

 

Š.m. rugsėjo 9-10-11 dienomis viešbučio “Bajorų užeiga“ konferencijų salėje vyks seminaras laidojimo paslaugų įmonių darbuotojams tema “Higieninis žmonių palaikų parengimas ir darbų sauga laidojimo paslaugų įmonėse”.

 

Seminaro trukmė- trys dienos, paskaitos kasdien vyks po aštuonias akademines valandas. ES projekte dalyvaujančių įmonių-partnerių atrinktų darbuotojų dalyvavimas seminare būtinas. Visos kitos, norinčios dalyvauti šiame seminare įmonės, registruoja savo darbuotojus e-paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Seminaras mokamas.

 

Seminaro darbotvarkė bus išsiųsta kiekvienam dalyviui asmeniškai.

 

 

LRPA veiklos organizatorė Ingrida Petrikienė

 


 

2009-08-25 ĮDOMU

2009-08-25, 15:59

 

Profesija tanatopraktikas: kaip mirusiojo kūnas paruošiamas laidotuvėms

 

Nuoroda į DELFI.TV:

 

http://tv.delfi.lt/video/cOy5zuy1/

 

Autorius: Mindaugas Bajarūnas, Robertas Narmontas

 


 

2009-08-06 VVSPT prie LR SAM INFORMUOJA

 

Laidojimo biurai neskuba gauti leidimų-higienos pasų

 

2009-08-06

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VVSPT) pastaruoju metu gauna daug paklausimų dėl leidimų-higienos pasų, išduodamų laidojimo biurams. VVSPT primena, kad laidojimo biurams leidimas-higienos pasas reikalingas jau nuo 2005 m. – tai jokia naujovė. Naujas dalykas – kad nuo š.m. liepos 1 d. šiai veiklai reikia įsigyti licencijas, kurias išduoda Aplinkos ministerija. Viena iš būtinų sąlygų norint gauti licenciją – leidimas-higienos pasas.

 

Naujovės kelia nerimą

 

„VVSPT rašo ir skambina susirūpinę verslininkai klausdami, ar nuo liepos pradžios įsigaliojusios Laidojimo paslaugų teikimo veiklos licencijavimo taisyklės nepakenks jų verslui. Galime užtikrinti, kad iš mūsų tarnybos pusės niekas nepasikeitė, – sako VVSPT Saugos kontrolės skyriaus vedėja Jurgita Suraučienė. – Laidojimo biurų veiklai leidimus-higienos pasus VVSPT teritoriniai visuomenės sveikatos priežiūros centrai išduoda jau penkti metai. Nuolat tobulinama teisinė bazė, nustatant trumpesnius terminus dokumentams įgyti, atsižvelgiant į suinteresuotų asmenų siūlymus, teisės aktų nuostatos tampa aiškesnės ūkinės veiklos vykdytojams, kiek įmanoma stengiamasi liberalizuoti reikalavimus paslaugų teikėjams, žinoma, nepažeidžiant visuomenės interesų. Tad galime užtikrinti, kad jei paslaugų teikėjas atitinka būtinas sąlygas, užtikrinančias visuomenės sveikatos saugą, leidimą-higienos pasą jis gauna greitai ir be kliūčių. Kitas dalykas, kad kai kurie laidojimo biurai tik dabar suskato pasirūpinti šiuo dokumentu, nes kitaip Aplinkos ministerija neišduoda licencijos.“

 

Laidojimo biurų veiklai – laikinam palaikų laikymui, paruošimui šarvoti, šarvojimui – taikomi higienos reikalavimai nustatyti Lietuvos higienos normoje HN 91:2007 „Žmonių palaikų vežimas, laikymas, šarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-497. Joje nurodyta, kokios patalpos turi sudaryti laidojimo biurą, kaip jos turi būti įrengiamos, tvarkomos, šildomos ir vėdinamos, kokie sveikatos saugos ir darbo higienos reikalavimai taikomi personalui, įtvirtintas reikalavimas naujai statomoms įstaigoms išlaikyti 50 metrų atstumą iki gyvenamųjų namų bei ugdymo įstaigų sklypų ribos. Visa tai nustatyta siekiant apsaugoti gyventojus nuo galimo neigiamo šios veiklos poveikio, dažniausiai – nuo neigiamo emocinio poveikio, taip pat sudaryti tinkamas sąlygas paslaugos gavėjams sunkiu metu netekus artimųjų.

 

Valstybinę visuomenės saugos kontrolę atliekantys specialistai dažnai susiduria su laidojimo biurų savininkų ir darbuotojų pasiteisinimais, kad jie nežinoję apie jų veiklai reikalingus leidimus-higienos pasus. „Tai tikrai keista girdėti, – stebisi J. Suraučienė. – Leidimų-higienos pasų išdavimo tvarka buvo skelbta „Valstybės žiniose“, ji issamiai aprašyta mūsų svetainėje, taip pat ji prieinama ir Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos svetainėje.“

 

 


 

Leidimus-higienos pasus turi ne visi

 

2008–2009 m. VVSPT pavaldžios teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos laidojimo biurų veiklai išdavė 106 leidimus-higienos pasus. Taigi šių objektų vykdoma veikla (žmonių palaikų laikinas laikymas, žmonių palaikų paruošimas šarvoti ar šarvojimas) atitinka visuomenės sveikatos saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Tačiau, VVSPT žiniomis, net 77 laidojimo biurai veiklą vykdo neturėdami leidimo-higienos paso, t. y. jų veiklos sąlygos yra neįvertintos ir veikla pažeidžia sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus.

 

VVSPT ir jai pavaldžios visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos imasi visų būtinų priemonių, kad laidojimo biurai įsigytų leidimus-higienos pasus – jie buvo informuoti raštu, kad jų veiklai būtinas leidimas-higienos pasas. Be to, sužinojus, kad laidojimo biurų veikla vykdoma neturint leidimo-higienos paso, ar gavus skundą, atliekama operatyvioji kontrolė, kurios metu vertinama, ar laidojimo biuro vykdoma veikla atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus. Šiais metais teritorinių visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų specialistai atliko 44 laidojimo biurų operatyviosios kontrolės patikrinimus (9 patikrinimai atlikti gavus skundą). Pusės patikrinimų metu nustatyti pažeidimai, trečdalis patikrintų įmonių neturėjo leidimo-higienos paso. Už nustatytus pažeidimus atsakingiems asmenims buvo taikytos administracinio poveikio priemonės.

 

Daugiausia be leidimų-higienos pasų veikiančių laidojimo biurų, VVSPT duomenimis, yra Kauno apskrityje – net 28. Vilniaus apskrityje – 14, Klaipėdos – 12, Marijampolės – 9, Utenos – 6, Alytaus – 4, Šiaulių ir Panevežio – po 2.

 

Daugiau informacijos suteiks:

 

Lina Biekštaitė,

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

vyr. specialistė (ryšiams su visuomene)

el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

tel.                (8 5) 277 8036

 

 


 

 

2009-07-01 LR Sveikatos apsaugos ministerija informuoja

Naujienos

 

 

SAM primena: nuo liepos 1 d. laidojimo paslaugas teikiantiems ūkio subjektams reikalingas leidimas-higienos pasas

 

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina laidojimo paslaugas teikiančių įmonių savininkus suskubti kreiptis į teritorines visuomenės sveikatos priežiūros įstaigas (VSPI) dėl leidimų-higienos pasų išdavimo. Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo nuostata, kad šia veikla užsiimantiems ūkio subjektams reikalingas leidimas-higienos pasas.

 

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigalioja teisės aktų pakeitimai, į kuriuos turėtų atkreipti dėmesį laidojimo paslaugas teikiančios įmonės – Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo nuostatos, susijusios su šias paslaugas teikiančių įmonių licencijavimu ir leidimų-higienos pasų išdavimu.

 

Laidojimo paslaugas teikiančių įmonių savininkai turėtų suskubti kreiptis į teritorines VSPI, nes nuo  liepos 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo nuostata, kad šia veikla užsiimantiems ūkio subjektams reikalingas leidimas-higienos pasas.  Nuo liepos 1 d. Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) ir jai pavaldžios teritorinės įstaigos, gavusios informacijos, kad ūkio subjektai vykdo laidojimo paslaugų veiklą neturėdami leidimo-higienos paso, turės teisę atlikti patikrinimą ir taikyti administracines poveikio priemones. Teritorinės VSPI  dar šių metų pradžioje informavo laidojimo paslaugų teikėjus apie greitai įsigaliosiančius pakeitimus.

 

Pagal dabar galiojančią tvarką leidimai-higienos pasai reikalingi žmonių palaikų laikinam laikymui, paruošimui šarvoti, šarvojimui. Išduodant leidimą-higienos pasą yra vertinama veiklos sąlygų –patalpų, įrangos atitiktis higienos normų reikalavimams, tikrinama, ar darbuotojai atitinka sveikatos saugos ir darbo higienos reikalavimus. Nuo 2009 m. liepos 1 d. įsigalioja ir Laidojimo paslaugų teikimo veiklos licencijavimo taisyklės, pagal kurias minėta veikla besiverčiantiems ūkio subjektams bus privaloma turėti licencijas. Licencija bus reikalinga norintiems verstis šia veikla: žmogaus palaikų laikinas laikymas, paruošimas šarvoti, šarvojimas, žmogaus palaikų pradiniam vežimui, vežimui laidoti, laidojimui. Šiose taisyklėse taip pat numatyta, kad VVSPT ir jai pavaldžios teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros bei kitos valstybinės priežiūros institucijos pagal kompetenciją prižiūri licencijų turėtojų veiklą ir kontroliuoja, kaip jie vykdo Lietuvos Respublikos įstatymų reikalavimus. Teisės aktais numatyta, kad šias licencijas išduos apskričių viršininkų administracijos.

 

 

Daugiau informacijos:

 

Lina Grinytė,

 

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie SAM

 

Komunikacijų skyriaus vedėja,

 

El.p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Tel.:(8 5) 2778036

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

Tel.: 266 14 15, el.pastas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , www.sam.lt

 

 


 

 

2009-06-18 2009-06-16

 

Ritualinių paslaugų teikimo leidimus išduos apskričių viršininkų administracijos

 

Lolita Kaminskienė

 

Birželio 16 d. Utenos apskrities viršininko administracijoje įvyko seminaras „Laidojimo paslaugų teikimas Utenos apskrityje“, kurį Utenos apskrities viršininko administracija rengė kartu su Utenos visuomenės sveikatos centru.

Seminare dalyvavo Utenos apskrities ritualines paslaugas teikiančių bendrovių atstovai, Utenos visuomenės sveikatos centro direktorė Birutė Šapkauskienė ir specialistai, centro skyrių rajonuose vedėjai, Lietuvos ritualinių paslaugų asociacijos (LRPA) valdybos pirmininkas Gintautas Gylys, Pabaltijo laidojimo paslaugų sąjungos vadovė Gražina Tumosienė, Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligonines atstovai, Utenos apskrities viršininko administracijos specialistai, žiniasklaidos atstovai ir kt.

 

Seminaro tikslas – supažindinti su laidojimo paslaugų teikimo veiklos licencijavimo taisyklėmis, įsigaliosiančiomis nuo šių metų liepos 1 dienos.

Su laidojimo paslaugų teikimo veiklos licencijavimo taisyklėmis susirinkusius supažindino Utenos apskrities viršininko administracijos Socialinių paslaugų ir sveikatos skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Veršelienė. Utenos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedeja Aida Bobrovienė perskaitė pranešimą „Visuomenės sveikatos saugos reikalavimai laidojimo paslaugas teikiančioms įmonėms. Leidimų-higienos pasų išdavimo tvarka“. Pranešimus „Žmonių palaikų laidojimo įstatymo nuostatos ir jų įtaka laidojimo paslaugų verslui“, „Įmonių, laimėjusių viešųjų pirkimų konkursus, reikalavimų atitikimas įstatymo nuostatoms“ bei „Įmonių ar individualia veikla užsiimančių asmenų (duobkasių paslaugos) atitikimas įstatymo kriterijams“ pristatė LRPA valdybos pirmininkas Gintautas Gylys.

Apskrities virsininko administracija atlieka sias funkcijas, susijusias su licencijavimu: nustato Laidojimo paslaugu teikimo veiklos licenciju registro forma; isduoda ar pakeicia licencija, atsisako ja isduoti, pakeisti, ispeja apie galima licencijos galiojimo sustabdyma, sustabdo ar panaikina licencijos galiojima, panaikina galiojimo sustabdyma, isduoda licencijos dublikata; registruoja duomenis Licenciju registre; teises aktu nustatyta tvarka saugo isduotu ir pakeistu licenciju, ju dublikatu kopijas; teikia valstybes institucijoms ir istaigoms informacija apie licenciju isdavima, pakeitima, ispejima apie galima licencijos galiojimo sustabdyma; apskrities administracija priemusi sprendima isduoti ar pakeisti licencija, sustabdyti jos galiojima, panaikinti licencijos galiojimo sustabdyma, panaikinti galiojima, ne veliau kaip per 3 darbo dienas apie tai rastu informuoja Juridiniu asmenu registro tvarkymo istaiga; skelbia „Valstybes ziniu“ priede „Informaciniai pranesimai“ ir savo interneto svetaineje informacija apie licenciju isdavima, pakeitima, galiojimo sustabdyma, galiojimo sustabdymo panaikinima, galiojimo panaikinima, kuria sudaro sie duomenys: juridinio asmens pavadinimas, teisine forma, kodas, buveine, licencijos pavadinimas, laidojimo paslaugos, kurias licencija suteikia teise teikti, licencijos numeris, jos isdavimo, pakeitimo, galiojimo sustabdymo, galiojimo sustabdymo panaikinimo ar galiojimo panaikinimo data; kreipiasi rastu i Valstybine visuomenes sveikatos prieziuros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos su rasytiniu prasymu pateikti duomenis apie LR Visuomenes sveikatos prieziuros istatymo ir kitu teises aktu nustatyta tvarka isduota leidima-higienos pasa (isduotus leidimus-higienos pasus).

Kalbedamas LRPA valdybos pirmininkas Gintautas Gylys, teige, kad apie 40 proc. laidojimo paslaugas teikianciu imoniu dirba nelegaliai arba pazeisdamos zmogiskumo normas. Laidojimo paslaugu versle klesti prekyba informacija apie mirusiuosius, zmoniu reketas, „juodieji pinigai“. Pirmininkas pateike ne viena pavyzdi, irodanti, kad kai kurios ritualiniu paslaugu imones nesilaiko istatymu, nepagarbiai elgiasi su mirusiuju kunais, vezdamos juos kartu su rastais, marsrutiniuose automobiliuose ar sunkvezimiuose. Taisykles pades isvengti tvarkos pazeidimu ir isvesti i dienos sviesa „juoduosius pinigus“, pades kontroliuoti ritualiniu paslaugu versla. Taciau Pabaltijo laidojimo paslaugu asociacijos vadove Grazina Tumosiene, oponavusi G. Gyliui, suabejojo, ar Taisykles pades isspresti problemas, juoba kad licencijavimas pabrangins paslaugas.

Baigiantis seminarui buvo nutarta pasiulymus del taisykliu koregavimo teikti Utenos apskrities virsininko administracijai. Pasiulymus teikti ragino ir seminare dalyvaves Utenos apskrities virsininko pavaduotojas Gintaras Sileikis. „Jusu, praktiku, pateikta informacija apie istatymu ir nutarimu, susijusiu su laidojimo paslaugomis ir licencijavimo tvarka, koregavima mes, turedami galimybe, perduosime Vyriausybei,“ – sake Gintaras Šileikis.

 

 


 

 

2009-06-09 DEMESIO-PARODA LENKIJOJE!!!

DEMESIO- PARODA LENKIJOJE!

 

 

 

Pranesame, kad s.m. birzelio 19-21 d. Lenkijoje, Kielce mieste, ivyks III-oji tarptautine laidojimo reikmenu ir irangos paroda NECROEXPO.

 

Planuojancius ja aplankyti siulome SKUBIAI kreiptis i mus- uzsiregistravus pakankamam skaiciui norinciu, ten vyktumeme organizuotai.

 

 

Informacija originalo kalba internete:

 

http://www.targikielce.pl/index.html?k=necroexpo&s=ogolne

 

 

 

Registracija tel.: 8 605 65777, LRPA veiklos organizatorė Ingrida.

 

 


 

 

2009-06-09 LRPA INFORMACIJA

PRANEŠIMAS

 

 

Š.m. birželio 5-6 d. Tauragėje įvyko kasmetinis Visuotinis LRPA narių Susirinkimas. Iš 35 įmonių-LRPA narių dalyvavo atstovai iš 31 įmonės.

 

Susirinkime sveikinimo kalbą pasakė LRPA prezidentas V.Gasperovič, buvo išklausytas ataskaitinis LRPA valdybos pirmininko G.Gylio pranešimas, patvirtintos praėjusiųjų metų veiklos ir finansinė ataskaitos, apsvarstyti ir priimti šių metų planai.

 

Po aktyvių diskusijų nustatyti nauji stojamojo ir nario mokesčių dydžiai:

 

- stojamasis mokestis į LRPA 2009 m. bus 3 500 Lt;

 

- nario mokestis 2009 m. taip pat 3 500 Lt.

 

 

 

LRPA veiklos organizatorė Ingrida Petrikienė

 

 


 

 

2009-05-22 INFORMUOJAME

 

Nuo šiol Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje galite rasti informaciją, kurios laidojimo paslaugų veiklą vykdančios įmonės turi leidimą-higienos pasą.

 

 


 

 

2009-05-18 ATMINTINĖ dėl leidimų-higienos pasų

 

1. Kas privalo turėti leidimą-higienos pasą?

Fiziniai, juridiniai asmenys ir juridinių asmenų ar kitų organizacijų, įsisteigusių Europos Sąjungos valstybėse narėse ir kitose Europos ekonominės erdvės susitarimą pasirašiusiose valstybėse filialai, kurie ketina verstis ūkine komercine veikla (ūkinės komercinės veiklos rūšių, kurioms būtinas leidimas-higienos pasas, sąrašą galite rasti čia)

 

 

Leidimas-higienos pasas išduodamas:

 

1. prieš pradedant vykdyti ūkinę komercinę veiklą;

2. pasibaigus leidimo-higienos paso galiojimui;

3. norint pradėti vykdyti ūkinę komercinę veiklą po leidimo-higienos paso galiojimo panaikinimo;

4. atlikus patalpų, kuriose vykdoma ūkinė komercinė veikla, rekonstrukcija ar remonto darbus, kuriuos užbaigus būtina nustatyta tvarka statinį pripažinti tinkamu naudoti;

5. pasikeitus ūkinės komercinės veiklos sąlygoms, kurioms keliami kiti arba papildomi visuomenės sveikatos saugos reikalavimai.

 

2. Kur reikia kreiptis, norint gauti leidimą-higienos pasą?

Leidimus-higienos pasus išduoda apskrities, kurios teritorijoje fizinis, juridinis asmuo ar filialas versis (verčiasi) veikla, Valstybinei visuomenės sveikatos priežiūros tarnybai prie Sveikatos apsaugos ministerijos pavaldi teritorinė visuomenės sveikatos priežiūros įstaiga:

3. Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti leidima higienos pasa?

Pareiskejas leidimus-higienos pasus isduodanciai institucijai pateikia:

1. paraiska gauti leidima-higienos pasa;

2. juridiniai asmenys – registravimo pazymejimo kopija;

fiziniai asmenys – asmens tapatybe irodancio dokumento kopija;

filialai – filialo registravimo pazymejimo kopija ir savo steigejo iregistravimo pazymejimo israsa ar registro, kuriame saugoma steigejo byla, israsa;

3. dokumenta, irodanti teise naudotis patalpomis, kuriose numatoma vykdyti ar vykdoma ukine komercine veikla, arba jo kopija;

4. patalpu, kuriose numatoma vykdyti ar vykdoma ukine komercine veikla, kadastriniu matavimu (inventorizacines) bylos eksplikacijas su patalpu breziniais arba ju kopijas;

5. daugiabucio gyvenamojo namo savininku bendrijos susirinkimo (valdybos) arba (jeigu si bendrija neisteigta) gyvenamojo namo patalpu savininku ir neprivatizuotu butu nuomininku daugumos sutikima, jeigu ukine komercine veikla bus vykdoma gyvenamajame name. Jei numatoma tuo paciu adresu vykdyti kelias ukines komercines veiklos rusis, kiekvienai is ju pateikiama atskira paraiska.

Jei 2–5 punktuose numatyti dokumentai jau yra pateikti, apie tai pazymima paraiskoje gauti leidima-higienos pasa, nurodant, kokie dokumentai, kada ir kokiu tikslu leidimus-higienos pasus isduodanciai institucijai buvo pateikti, ir patvirtinant, kad dokumentuose nurodyti duomenys nera pasikeite.

4. Kiek tai kainuoja?

Uz leidimo-higienos paso isdavima imama teises aktu nustatyta  valstybes rinkliava:

objektams iki 35 kv. metru – 126,00 Lt;

objektams nuo 35 iki 100 kv. metru – 183,00 Lt;

objektams nuo 100 iki 2500 kv. metru – 278,00 Lt;

objektams, didesniems kaip 2500 kv. metru – 394,00 Lt.

5. Per kiek laiko isduodamas leidimas-higienos pasas?

1. Per 5 darbo dienas ivertinama, ar pateikti visi reikalingi dokumentai, patikrinamos pateiktos dokumentu kopijos, patikrinama ar teisingai uzpildyta paraiska. Taip pat per ta laika is Valstybes imones Registru centro gaunamas statinio (-iu), kuriame (-iuose) numatoma vykdyti ar vykdoma ukine komercine veikla pazymejimo apie Nekilnojamojo turto registre iregistruotus statinius ir teises i juos israsas.

2. Nustacius, kad pateikti ne visi dokumentai ar, kad paraiska uzpildyta neteisingai, kad pateiktos dokumentu kopijos kelia pagristu abejoniu del ju tikrumo, ar kyla pagristu neaiskumu del statinio (-iu), kuriame (-iuose) numatoma vykdyti ar vykdoma ukine komercine veikla registracijos, apie tai rastu informuojamas pareiskejas, siulant pateikti trukstamus dokumentus, istaisyti nurodytus trukumus, pateikti dokumentu originalus (sutikrinti su pateikta kopija) ar notaro patvirtintas kopijas.

3. Per 45 dienas nuo rasto issiuntimo pareiskejui dienos negavus prasomos informacijos paraiska nebus nagrinejama.

4. Gavus visus teisingai uzpildytus dokumentus ne veliau kaip per 10 darbo dienu pradedamas atlikti ukines komercines veiklos vykdymo salygu vertinimas.

5. Jei vertinimo pazymos isvadoje nurodyta, kad ukines komercines veiklos salygos atitinka visuomenes sveikatos saugos teises aktu reikalavimus, sprendimas isduoti leidima-higienos pasa priimamas ne veliau kaip per 2 darbo dienas po vertinimo atlikimo.

6. Priemus sprendima isduoti leidima-higienos pasa, pareiskejas apie tai informuojamas ne veliau kaip kita darbo diena rastu, nurodant, kad privalo sumoketi nustatyto dydzio valstybes rinkliava ir atvykti atsiimti leidima-higienos pasa ne veliau kaip per 30 dienu nuo sio rasto issiuntimo dienos.

7. Leidimas-higienos pasas atiduodamas pareiskejui tik pateikus mokejimo pavedima su banko zymomis arba kvita, patvirtinanti, kad sumoketa nustatyto dydzio valstybes rinkliava ir pateikus asmens tapatybe irodanti dokumenta arba igaliojima atsiimti dokumentus uz kita asmeni ir asmens tapatybe irodanti dokumenta. Leidimus-higienos pasus isduodanti institucija ne veliau kaip per 3 darbo dienas isduoda leidimo-higienos paso dublikata - isduoto leidimo-higienos paso nuorasa su zyma „Dublikatas.“

6. Susije teises aktai

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. spalio 5 d. isakymas Nr. V-791 „Del Ukines komercines veiklos rusiu, kurioms butinas leidimas-higienos pasas, saraso bei Leidimu-higienos pasu isdavimo taisykliu patvirtinimo“ (Zin.,2007, Nr.106-4352)

 

Isakymas del Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. spalio 5 d. isakymo Nr. V-791 „Del Ukines komercines veiklos rusiu, kurioms butinas leidimas-higienos pasas, saraso bei Leidimu-higienos pasu isdavimo taisykliu patvirtinimo“ pakeitimo.

 

Leidimu-higienos pasu dublikatu isdavimas

 

1. Kokiais atvejais dublikatas isduodamas?

Leidimo-higienos paso dublikatas isduodamas fiziniams, juridiniams asmenims ar filialams, kurie yra prarade leidima-higienos pasa.

2. Kur reikia kreiptis norint gauti dublikata?

Norint gauti leidimo-higienos paso dublikata, reikia kreiptis i leidima-higienos pasa isdavusia Valstybinei visuomenes sveikatos prieziuros tarnybai pavaldzia teritorine visuomenes sveikatos prieziuros istaiga.

3. Kokius dokumentus reikia pateikti?

Prarades leidima-higienos pasa fizinis, juridinis asmuo ar filialas, turi pateikti:

1. prasyma isduoti leidimo-higienos paso dublikata (laisva forma);

2. mokejimo pavedima su banko zymomis arba kvita, patvirtinanti, kad sumoketa nustatyto dydzio valstybes rinkliava.

4. Kiek laiko trunka dublikato isdavimas?

Leidimus-higienos pasus isduodanti institucija ne veliau kaip per 3 darbo dienas isduoda leidimo-higienos paso dublikata - isduoto leidimo-higienos paso nuorasa su zyma "Dublikatas".

5. Kiek kainuoja?

Uz leidimu-higienos pasu dublikatu isdavima imama teises aktu nustatyta

valstybes rinkliava – 11 Lt.

 

 

Leidimu-higienos pasu patikslinimas

 

1. Kokiais atvejais leidimai-higienos pasai tikslinami?

Leidimas-higienos pasas patikslinamas, jeigu:

a) pasikeicia leidime-higienos pase nurodyti duomenys:

juridinio asmens ar filialo pavadinimas, buveines adresas, imones kodas, fizinio asmens duomenys, adresas, kuriuo galima siusti korespondencija;

b) pasikeicia kiti su vykdomos ukines komercines veiklos salygomis nesusije duomenys (rekvizitai);

c) istaisant rasymo apsirikimus.

2. Kur reikia kreiptis norint patikslinti leidima-higienos pasa?

Leidima-higienos pasa isdavusi Valstybinei visuomenes sveikatos prieziuros tarnybai pavaldi teritorine visuomenes sveikatos prieziuros istaiga.

3. Kokius dokumentus reikia pateikti?

Fizinis, juridinis asmuo ar filialas, norintis patikslinti leidima-higienos pasa, pateikia:

a) Motyvuota prasyma (laisva forma);

b) Dokumentus, patvirtinancius pasikeitusius arba klaidingai nurodytus duomenis;

c) Mokejimo pavedima su banko zymomis arba kvita, patvirtinanti, kad sumoketa nustatyto dydzio valstybes

rinkliava.

d) Mokejimo pavedimo su banko zymomis arba kvito, patvirtinancio, kad sumoketa nustatyto dydzio valstybes rinkliava, pateikti nereikia, jeigu rasymo apsirikimas buvo padarytas del leidimus-higienos pasus isduodancios institucijos kaltes.

4. Kiek laiko trunka patikslinimas?

Leidimas-higienos pasas patikslinamas ne veliau kaip per 3 darbo dienas nuo visu reikalingu dokumentu gavimo dienos.

Nustacius, kad pateikti ne visi reikalingi dokumentai, pareiskejas per 3 darbo dienas pareiskejas informuojamas rastu, siulant pateikti trukstamus dokumentus, istaisyti nurodytus trukumus.

5. Kiek kainuoja?

Uz leidimu-higienos pasu patikslinima imama teises aktu nustatyta valstybes rinkliava – 32 Lt.

 

 


 

 

2009-05-17 LRPA valdybos narių posėdis

 

P r  a n e š a m e, kad š.m. gegužės 15 d. Telšiuose įvyko LRPA valdybos narių posėdis. Buvo išklausyta LRPA valdybos pirmininko G.Gylio informacija apie esamą padėtį laidojimo paslaugų versle, susitikimus su įvairių valstybinių institucijų atstovais, supažindinta su Higienos normos HN 91:2007 "Žmonių palaikų vežimas, laikymas, šarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai." siūlomais papildymais ir pakeitimais, diskutuota del LRPA stojamojo ir nario mokesčių dydžių bei mokėjimo tvarkos, aptarti organizaciniai Visuotinio LRPA narių Susirinkimo klausimai.

 

 

LRPA veiklos organizatorė Ingrida Petrikienė

 

 


 

 

2009-05-05 DĖMESIO-Visuotinis LRPA įmonių-narių Susirinkimas

 

P r a n e š a m e, kad š.m. birželio 5-6 d. planuojamas Visuotinis LRPA įmonių-narių Susirinkimas. Jis įvyks Tauragėje, Sandėlių g. 2 (kavinė-baras „Mergelių užeiga“).

 

Dalyvių registracija- 10 val., pradžia- 11 val.

 

Visų LRPA įmonių-narių vadovų dalyvavimas būtinas.

 

 

DARBOTVARKĖ:

 

Asociacijos 2008 m. veiklos ataskaita ir jos tvirtinimas.

Asociacijos 2008 m. finansinė atskaitomybė ir jos tvirtinimas.

Asociacijos 2009 m. Veiklos planas ir jo tvirtinimas.

Asociacijos 2009 m. finansinio plano tvirtinimas.

Einamieji klausimai.

 

 

Pagarbiai,

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos

 

Valdybos pirmininkas                                                                         Gintautas Gylys

 

 

 

LRPA veiklos organizatorė I.Petrikienė, 8 605 65777

 

 


 

2009-04-28 INFORMACIJA

 

 

PRANESAME, kad Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija (LRPA) dalyvavo Lietuvos 2007-2013 metu laikotarpio Zmogiskuju istekliu pletros veiksmu programos I prioriteto ,,Kokybiskas uzimtumas ir socialine apreptis“ priemones VP1-1.1-SADM-01-K „Zmogiskuju istekliu tobulinimas imonese“ konkurse teikti paraiskas ir kad Lietuvos Respublikos socialines apsaugos ir darbo ministro isakymu LRPA parengtam projektui buvo skirtas finansavimas is Europos Sajungos fondu lesu.

 

 


 

 

2009-04-25 Valdybos posedis

 

P r  a n e s a m e, kad s.m. balandzio 24 d. Marijampoleje ivyko LRPA valdybos nariu posedis. Buvo isklausyta LRPA valdybos pirmininko G.Gylio veiklos ataskaita, supazindinta su LR Zmoniu palaiku laidojimo istatymo lyginamuoju variantu, pristatytas laimetas ES projektas, aptarti organizaciniai Visuotinio LRPA nariu Susirinkimo klausimai. Nuspresta, kad Susirinkimas ivyks s.m. birzelio 5 d., 11 val. Taurageje.

 

Visi LRPA nariai bus informuoti asmeniskai.

 

 

LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

 

2009-03-13 Del leidimu-higienos pasu

Valstybines visuomenes sveikatos prieziuros tarnybos informacija

 

 

Ar turite leidima-higienos pasa?

 

2009-02-26 Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. spalio 5 d. isakyme Nr. V-791 „Del ukines komercines veiklos rusiu, kurioms butinas leidimas-higienos pasas, saraso bei leidimu-higienos pasu isdavimo taisykliu patvirtinimo“ (Zin., 2007, Nr. 106-4352) pateiktu veiklu sarasu, asmenys gali suzinoti, ar ju veiklai reikalingas leidimas-higienos pasas. Sis leidimas rodo, kad ukines komercines veiklos salygos atitinka visuomenes sveikatos saugos teises aktu reikalavimus. Subjektams, vykdantiems veikla, kurios valstybine visuomenes sveikatos kontrole atlieka visuomenes sveikatos centrai apskrityse, nuolat primenama apie tai, kad jiems reikalingas leidimas-higienos pasas. Alytaus visuomenes sveikatos centro Visuomenes sveikatos saugos skyriaus vedeja Remigija Neciunskiene pabrezia, kad leidimo-higienos paso reikia ir toms veikloms, kuriu kontroles visuomenes sveikatos centrai nevykdo, tai yra, koncertu ir teatro saliu, sokiu ir pramogu saliu bei kitu meno irenginiu eksploatavimo veiklai, kino juostu ir vaizdajuosciu rodymui kino teatruose ir klubuose, laidotuviu ir su jomis susijusiu paslaugu teikimui ir kt. Taip pat leidimo-higienos paso reikia vykdant ukine komercine veikla gyvenamuosiuose namuose ir mazaauksciu gyvenamuju namu teritorijose, isskyrus juridinius, finansinius, vertimu, projektavimo ir panasiu istaigu biurus, maisto tvarkymo subjektus. Norint gauti leidima-higienos pasa reikia kreiptis i bet kuri visuomenes sveikatos centra pagal savo apskriti, kuris Taisykliu nustatyta tvarka isduoda, atsisako isduoti, patikslina siuos leidimus, sustabdo ju galiojima, panaikina galiojimo sustabdyma, panaikina ju galiojima, isduoda dublikatus.   Kreipiantis del higienos paso isdavimo reikia pateikti paraiska gauti leidima-higienos pasa (pildoma vietoje), juridiniams asmenims – registravimo pazymejimo kopija, fiziniams asmenims – asmens tapatybe irodancio dokumento kopija, taip pat dokumenta, irodanti teise naudotis patalpomis, kuriose vykdoma ukine komercine veikla, arba jo kopija, patalpu, kuriose vykdoma ukine komercine veikla, kadastriniu matavimu (inventorizacines) bylos eksplikacija su patalpu breziniais. Jei numatoma tuo paciu adresu vykdyti kelias ukines komercines veiklos rusis, kiekvienai is ju pateikiama atskira paraiska ir isduodamas atskiras leidimas-higienos pasas. Gavus visus teisingai uzpildytus dokumentus ne veliau kaip per 10 darbo dienu pradedamas ukines komercines veiklos vykdymo salygu vertinimas. Leidimas-higienos pasas neisduodamas, jeigu ukines komercines veiklos salygos neatitinka visuomenes sveikatos saugos teises aktu reikalavimu, pareiskejas nesudare leidimus-higienos pasus isduodanciai institucijai galimybiu atlikti ukines komercines veiklos vykdymo salygu vertinima, per nustatyta laika pareiskejas nepateike laboratoriniu tyrimu, reikalingu ukines komercines veiklos salygoms ivertinti, protokolu. Leidimus-higienos pasus turintys fiziniai, juridiniai asmenys ir filialai privalo laikytis visuomenes sveikatos sauga reglamentuojanciu teises aktu reikalavimu, taikomu vykdomai ukinei komercinei veiklai, privalo informuoti visuomenes sveikatos centra apie pasikeitusius leidime-higienos pase irasytus duomenis ne veliau kaip per 10 darbo dienu nuo siu duomenu pakeitimo. Draudziama igalioti ar pagal sutarti perduoti kitiems asmenims teise verstis ju turimuose leidimuose-higienos pasuose nurodyta veikla. Leidimo-higienos paso originalas ir vertinimo pazyma turi buti laikomi tuo adresu, kuriuo leista verstis ukine komercine veikla.

 

 

 

 

2009-03-09 DEMESIO-SEMINARAS!

PRANESAME, kad siu metu kovo 17-18-19 d. men. Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija organizuoja seminara laidojimo paslaugas teikianciu imoniu administratoriams-uzsakymu priemejams.

 

 

 

Vieta- Vilnius, Vilniaus raj. Avizieniai, viesbucio “Bajoru uzeiga” konferenciju sale;

 

Trukme-  trys dienos:

 

 

 

- pirmoji (kovo 17 d., antradienis)- vadyba- Pardavimo gebejimu lavinimas ir  pardavejo ivaizdis.

 

Temos: klientu tipai, individualaus aptarnavimo ypatumai, pasitikejimo sukurimas aptarnavimo procese, paslaugos pardavimo ypatumai, klientu poreikiai ir galimybes, itaigaus bendravimo taktika, kliento kalbos strukturos analize, demesio valdymas, zodines improvizacijos igudziai, musu protas pardavimo procese ir kt.; trukme- 9 akad.val.

 

 

 

- antroji (kovo 18 d., trciadienis)- etnologija- Laidojimo ritualo tradicijos, formos ir ypatumai. Trukme- 2 akad.val.

 

- vadyba- Efektyvus klientu aptarnavimas. Konfliktu prevencija ir valdymas.

 

Temos: konfliktuojanciu klientu tipologija, „sunkus“ klientai, isskirtinio elgesio modeliai ir bendravimo principai, konfliktu sprendimo strategijos, emociju valdymo technikos konfliktineje situacijoje, pasitikejimo stiprinimas ir kt.; trukme- 7 akad.val.

 

 

 

 

 

- trecioji (kovo 19 d., ketvirtadienis)- psichologija- Streso iveika ir neigiamu emociju valdymas.

 

Temos: streso mechanizmas, itampos nuemimo budai, reakcija i stresa, streso priezastys: fiziniai ir psichologiniai stresoriai, konstruktyvus mastymas ir pozityvus elgesys streso metu, pagalba sau ir savikontrole, streso iveika; trukme- 8 akad.val.;

 

Seminaro kaina vienam dalyviui- 1470 Lt (LRPA imonems-narems taikomos nuolaidos);

 

Ja sudaro: lektoriu atlyginimai, metodine medziaga, apgyvendinimo paslaugos viesbutyje, maitinimas (3 k/d).

 

 

 

Kaina imoniu-gamintoju darbuotojams (pasirinktinai vienos is isvardintu dienu)- 440 Lt (LRPA imonems-narems taikomos nuolaidos).

 

 

 

Visa informacija teikiama ir registruojamasi tel.: 8 605 65777, e-pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 

 

 

 

2009-01-15 SVARBU

 

 

Asociacijos imoniu-nariu vadovu demesiui

 

 

 

Informuojame, kad 2008 m. gruodzio 24 d. LR Sveikatos apsaugos ministro isakymu priimtas HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai.“ 17 punkto pakeitimas:

 

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro

 

I S A K Y M A S

 

 

 

DEL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2007 m.BIRZELIO 15 d. ISAKYMO Nr. V-497 „DEL LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 91:2007 „ZMONIU PALAIKU VEZIMAS, LAIKYMAS, SARVOJIMAS. BENDRIEJI HIGIENOS REIKALAVIMAI“ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

 

2008 m. gruodzio 24 d. Nr. V-1268

 

Vilnius

 

 

 

Pakeiciu Lietuvos higienos norma HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birzelio 15 d. isakymu Nr. V-497 „Del Lietuvos higienos normos HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“ patvirtinimo“ (Zin., 2007, Nr. 68-2693), ir isdestau 17 punkta taip:

 

„17. Zmogaus palaikai is asmens sveikatos prieziuros istaigos patologijos skyriaus, kitos istaigos po patologoanatominio tyrimo arba teismo medicinos ekspertizes skyriaus laidojanciam asmeniui atiduodami specialiuose skysciams nepralaidziuose, nepermatomuose maisuose, uztraukiamuose arba uzsegamuose kibiomis juostomis.“

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                                  ALGIS CAPLIKAS

 

_________________

 

 

 

 

2008-12-16 INFORMACIJA

Norime atkreipti visu Asociacijos nariu demesi, kad siuo metu jau turime dvi imones-nares, siuvancias laidojimo drabuzius: G. Petrauskienes imone ir R. Sakarienes imone. Prasome i tai atsizvelgti bendraujant su tiekiejais.

 

 

 

LRPA valdybos pirmininkas Gintautas Gylys

 

 

 

 

2008-12-04 PADEKA

 

 

 

 

2008-12-03 DEMESIO- SEMINARAS LRPA NARIU-IMONIU VADOVAMS!


 

PRANESAME, kad siu metu gruodzio 8-11 dienomis Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija organizuoja seminara LRPA nariu-imoniu vadovams.

 

 

 

Vieta- Vilnius, Vilniaus raj. Avizieniai;

 

Trukme-  keturios dienos:

 

 

 

- pirmadienis, gruodzio 8 diena- psichologijos paskaita; temos- sekmingas vadovavimas, lyderiavimas, asmeniniu igudziu tobulinimas;

 

 

 

- antradienis, gruodzio 9 diena- vadybos paskaita; temos- organizacijos ivaizdzio kurimas ir rysiai su visuomene;

 

 

 

- treciadienis, gruodzio 10 diena- susitikimas su visuomenes sveikatos centro (leidimu-higienos pasu klausimais), viesuju pirkimu tarnybos (viesuju pirkimu konkursai, susije su laidojimo paslaugu verslu), M.Romerio teismo medicinos instituto (bendradarbiavimo su laidojimo paslaugu imonemis klausimais), LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir LR Aplinkos ministerijos atstovais.

 

Siulome imoniu vadovams pasinaudoti jiems suteikta proga tiesiogiai susitikti su siu instituciju atstovais, is anksto pasiruosti bei uzduoti rupimus klausimus.

 

 

 

- ketvirtadienis, gruodzio 11 diena- LR Sveikatos apsaugos ministerijos Valstybinio aplinkos sveikatos centro seminaro programa: teises aktai, reglamentuojantys medicininiu atlieku tvarkyma; medicininiu atlieku tvarkymas Lietuvoje; saugaus infekuotu atlieku tvarkymo reikalavimai; medicininiu atlieku surinkimas ir utilizavimas ir kt. Po sios dienos seminaro bus isduodami sio centro sertifikatai.

 

 

 

Seminaro kaina vienam dalyviui- 1850 Lt;

 

Ja sudaro: lektoriu atlyginimai, metodine medziaga, apgyvendinimo paslaugos viesbutyje, maitinimas (3 k/d).

 

 

 

Kaina imoniu-gamintoju vadovams (pirmos dvi dienos)- 1170 Lt.

 

 

 

Visa informacija teikiama ir registruojamasi tel.: 8 605 65777, e-pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

 

 

 

2008-12-02 ASOCIACIJOS VALDYBOJE

PRANESIMAS apie ivykusi valdybos nariu posedi

 

 

S.m. lapkricio 27 d. Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos bustineje Vilniuje ivyko valdybos nariu posedis. Dalyvavo 6 valdybos nariai. Buvo isklausyta valdybos pirmininko informacija aktualiais Asociacijos veiklos darbo klausimais, svarstyti imoniu pareiskimai ir prasymai, aptarti vadovu mokymu organizaciniai klausimai, diskutuota del ne Asociacijos nariu imoniu mokamos reklamos patalpinimo LRPA internetiniame puslapyje.

 

I Asociacijos narius priimtos trys naujos imones: UAB "Eva King" is Vilniaus, R.Sakarienes imone is Kaunos ir R. Tamaviciaus individuali imone is Raseiniu.

 

 

 

 

 

LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

 

 

 

2008-11-19 DEMESIO


 

S K E L B I M A S

 

 

 

PRANESAME, kad 2008 m. lapkricio 24 d. prasideda antros grupes laidojimo paslaugu imoniu tanatopraktiku (zmoniu palaiku parengeju) asistentu mokymai. Mokymu programa patvirtinta Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos. Islaikiusiems egzaminus bus isduodami pazymejimai.

 

 

 

Kursu trukme -5 (penkios) dienos;

 

Vieta – Vilnius, Vilniaus raj. Avizieniai;

 

Destomos temos: tanatopraktikos anatomija, tanatopraktiniu darbu teorija ir praktika, grimavimo ir restauravimo pagrindu teorija ir praktika, tanatopsichologijos ir kriziu psichologijos pagrindai, galiojantys teises aktai, susije su tanatopraktika;

 

Egzaminai: teorijos egzaminas- viena diena, praktikos egzaminas- bus sudaromas grafikas, viena diena skiriama dviems egzaminuojamiesiems.

 

 

 

Mokymu kaina vienam asmeniui - 3 740 Lt (preliminari).

 

Ja sudaro: destymo ir egzaminavimo islaidos, metodine medziaga, apgyvendinimo paslaugos viesbutyje, maitinimas (3 k/d), transporto paslaugos mokymo proceso metu.

 

 

 

Kaina Asociacijos nariams – 1 650 Lt.

 

 

 

 

 

Visiems mokymuose dalyvaujantiems asmenims rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatito B viruso!

 

(remiantis Lietuvos gydytoju infektologu rekomendacijomis ir Britu Balzamuotoju Instituto standartais tanatopraktikui reikalingi skiepai nuo: hepatito A, hepatito B, difterijos, stabliges, poliomielito, tuberkuliozes meginys)

 

 

 

Visa informacija teikiama ir registruojamasi tel.: 8 605 65777, e-pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

2008-11-12 DEL PARODOS LENKIJOJE!!!

Del parodos Varsuvoje!

 

 

 

Susidomeje ir norintys lapkricio 21-22 d. aplankyti paroda Varsuvoje “IV Targi Funeralne MEMENTO’ 2008” kuo skubiau kreipkites i LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene. Susidarius atitinkamai grupei zmoniu, organizuosime nuvykima.

 

Registracija tel.: 8 605 65777

 


2008-10-31 DEMESIO - PARODA LENKIJOJE

IV Targi Funeralne MEMENTO’2008

 

 

 

2008 m. lapkricio 21-22 d. Varsuvos parodu centre EXPO XXI vyks ketvirtoji paroda „IV Targi Funeralne MEMENTO’2008”

 

Informacija originalo kalba galite rasti:

 

 

http://www.memento.targi.pl/

 

 

2008-10-29 DEMESIO - TANATOPRAKTIKU MOKYMAI!

 


 

S K E L B I M A S

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija pranesa, kad 2008 m. lapkricio 17 d. organizuojami laidojimo paslaugu imoniu tanatopraktiku (zmoniu palaiku parengeju) mokymai. Mokymu programa patvirtinta Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnybos. Islaikiusiems egzaminus bus isduodami pazymejimai-sertifikatai.

 

Kursu trukme -5 (penkios) dienos;

 

Vieta - Vilnius (kiti miestai- pagal poreiki);

 

Destomos temos: anatomija, tanatopraktiniu darbu teorija, grimavimo ir restauravimo pagrindai, psichologija, galiojantys teises aktai, susije su tanatopraktika, etnologija, praktiniai mokymai;

 

Egzaminai: teorijos egzaminas- viena diena, praktikos egzaminas- bus sudaromas grafikas, viena diena skiriama dviems egzaminuojamiesiems.

 

 

Mokymu kaina vienam asmeniui - 3 740 Lt (preliminari).

 

Ja sudaro: destymo ir egzaminavimo islaidos, metodine medziaga, apgyvendinimo paslaugos viesbutyje, maitinimas (3 k/d), transporto paslaugos mokymo proceso metu.

 

Kaina Asociacijos nariams – 1 450 Lt (preliminari).

 

Vietu skaicius grupese ribotas.

 

Priklausomai nuo dalyviu skaiciaus gali buti formuojamos kelios grupes.

 

 

 

Visiems mokymuose dalyvaujantiems asmenims rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatito B viruso!

 

(remiantis Lietuvos gydytoju infektologu rekomendacijomis ir Britu Balzamuotoju Instituto standartais tanatopraktikui reikalingi skiepai nuo: hepatito A, hepatito B, difterijos, stabliges, poliomielito, tuberkuliozes meginys)

 

 

 

Visa informacija teikiama ir registruojamasi tel.: 8 605 65777, e-pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

 

 

 

2008-10-13 PRANESIMAS

Del Viesuju pirkimu, susijusiu su laidojimo paslaugomis

 

 

 

Po intensyvaus derybinio proceso ir diskusiju, LRPA pavyko pasiekti, kad butu atkreiptas demesys i Viesuju  pirkimu konkursus, susijusius su laidojimo paslaugu veikla, laiminciu imoniu legaluma.

 

Prasome imones, besirengiancias dalyvauti Viesuju pirkimu konkursuose, susijusiuose su laidojimo paslaugu veikla, susipazinti ir vadovautis Viesuju pirkimu istatymo nuostatomis.

 


 

 

 

Viesuju pirkimu tarnyba

prie Lietuvos Respublikos Vyriausybes

 

Viesuju pirkimu tarnyba > Naujienos > Aktualijos

 

 

 

Del ritualiniu paslaugu pirkimo

 

Viesuju pirkimu tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybes atkreipia perkanciuju organizaciju demesi i tai, kad laidojimo paslaugu pirkimus perkanciosios organizacijos turi atlikti vadovaujantis Lietuvos Respublikos viesuju pirkimu istatymo nuostatomis.

 

Rengiant siu paslaugu pirkimo dokumentus ir atliekant proceduras taip pat turi buti laikomasi 2007 m. gruodzio 20 d. priimto Lietuvos Respublikos zmoniu palaiku laidojimo istatymo (toliau – Laidojimo istatymas) (Zin., 2007, Nr. 140-5763; Zin., 2008, Nr. 81-3185) reikalavimu. Sis istatymas isigaliojo nuo 2008 m. kovo 1 d. ir reglamentuoja zmoniu palaiku laidojimo salygas ir tvarka.

 

Laidojimo istatyme apibudintas laidojimo paslaugu teikimas, nustatytos siu paslaugu teikejo teises ir pareigos. Sio istatymo 20 straipsnio 2 dalyje, kuri isigalios nuo 2009 m. liepos 1 d., nustatyta, kad teise teikti laidojimo paslaugas turi istatymu ir kitu teises aktu nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje iregistruotos imones ir Europos Sajungos ar Europos ekonomines erdves valstybese isteigtu imoniu filialai Lietuvos Respublikoje, turintys Vyriausybes patvirtintu laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijavimo taisykliu nustatyta tvarka isduotas licencijas ir visuomenes sveikatos centro apskrityje leidima – higienos pasa. Vyriausybe iki 2009 m. liepos 1 d. parengia ir patvirtina Laidojimo istatymui igyvendinti reikalingus teises aktus.

 

Perkanciosios organizacijos, atlikdamos laidojimo paslaugu viesuosius pirkimus, turi atsizvelgti i tai, kad iki Laidojimo istatymo ir atskiru jo straipsniu isigaliojimo zmoniu palaiku vezimo, laikymo, sarvojimo, bendruosius higienos reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birzelio 15 d. isakymu Nr. V-497 (Zin., 2007, Nr. 68-2693) patvirtinta ir 2008 m. rugsejo 5 d. isakymu Nr. V-858 pakeista (Zin., 2008, Nr. 106-4054) Lietuvos higienos norma HN 91:2007, kurioje nustatyta, kad laidotuviu biuru veiklai reikalingas leidimas-higienos pasas, nurodyti zmoniu palaiku vezimo, laidotuviu biuru patalpu irengimo ir kiti reikalavimai.

 

 

Atnaujinta 2008-10-08

 

 

 

 

 

© 2008 Viesuju pirkimu tarnyba prie Lietuvos Respublikos Vyriausybes

tel.                (8 5) 219 7001        , faks. (8 5) 213 6213, el.pastas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Kareiviu g. 1, LT-08221 Vilnius

 

 

 

 

 

2008-10-02 HN 91:2007 pakeitimai 2008.09.05

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

 

I S A K Y M A S

 

 

 

DEL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2007 m. BIRZELIO 15 d. ISAKYMO Nr. V-497 „DEL LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 91:2007 „ZMONIU PALAIKU VEZIMAS, LAIKYMAS, SARVOJIMAS. BENDRIEJI HIGIENOS REIKALAVIMAI“ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

 

2008 m. rugsejo 5 d. Nr. V-858

 

Vilnius

 

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos zmoniu palaiku laidojimo istatymo (Zin., 2007, Nr. 140-5763) 16 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybes 2008 m. kovo 5 d. nutarimo Nr. 197 „Del igaliojimu suteikimo igyvendinant Lietuvos Respublikos zmoniu palaiku laidojimo istatyma“ (Zin., 2008, Nr. 31-1080) 2.3 punktu:

 

1. P a k e i c i u Lietuvos higienos norma HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birzelio 15 d. isakymu Nr. V-497 „Del Lietuvos higienos normos HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“ patvirtinimo“ (Zin., 2007, Nr. 68-2693):

 

1.1. Isdestau 1 punkta taip:

 

„1. Si higienos norma nustato zmoniu palaiku vezimo, laikymo, sarvojimo bendruosius higienos reikalavimus. Kremavimui ir kremuotu zmogaus palaiku pelenu vezimui urnoje sios higienos normos reikalavimai netaikomi.“

 

1.2. Isdestau 2 punkta taip:

 

„2. Si higienos norma privaloma fiziniams ir juridiniams asmenims, vezantiems zmoniu palaikus, projektuojantiems, irengiantiems, rekonstruojantiems ir eksploatuojantiems patalpas, kuriose teikiamos laidojimo paslaugos, teismo medicinos ekspertizes skyrius ir asmens sveikatos prieziuros istaigu patologijos skyrius, kitas su zmoniu palaiku tvarkymu susijusias patalpas, taip pat vykdantiems ju valstybine visuomenes sveikatos saugos kontrole. Reikalavimai, susije su statybos darbu atlikimu, taikomi naujai irengiamoms ir / ar rekonstruojamoms patalpoms.“

 

1.3. Pripazistu netekusiu galios 6.3 punkta.

 

1.4. Pripazistu netekusiu galios 6.14 punkta.

 

1.5. Isdestau 7 punkto 3 pastraipa taip:

 

„balzamavimas – mirusio zmogaus kuno specialus paruosimas (zmogaus audiniu cheminis fiksavimas ir konservavimas), turint tiksla issaugoti mirusio zmogaus kuna ilgiau kaip viena savaite;“.

 

1.6. Isdestau 7 punkto 4 pastraipa taip:

 

„prieslaikinio gimdymo vaisius – gimdymo, ivykusio tarp 22-osios ir 37-osios nestumo savaites pabaigos, skaiciuojant nuo pirmosios paskutiniu menesiniu dienos, vaisius, kurio mase ne mazesne kaip 500 gramu;“.

 

1.7. Isdestau 7 punkto 10 pastraipa taip:

 

„zmogaus palaikai – mirusio zmogaus kunas, jo dalys ar prieslaikinio gimdymo vaisius;“.

 

1.8. Isdestau 12.4 punkta taip:

 

„12.4. 12.2 punkto reikalavimai netaikomi, jei zmogaus palaikai pervezami ne veliau kaip per 48 val. po mirties, isskyrus pervezant 14 punkte numatytus zmogaus palaikus.“

 

1.9. Isdestau 15 punkta taip:

 

„15. Speciali zmogaus palaiku pervezimo transporto priemone turi buti naudojama tik pagal paskirti, svari, darbo dienos (pamainos) pabaigoje, jei reikia ir dazniau, valoma ir / ar dezinfekuojama priemonemis, leistomis naudoti teises aktu nustatyta tvarka.“

 

1.10. Papildau siuo 171 punktu:

 

„171. Pervezant zmogaus palaikus uz Lietuvos Respublikos ribu jie turi buti ideti i karsta. Karstas turi buti sandarus, jo vidus turi buti padengtas absorbuojanciaja medziaga. Jei mirties priezastis – infekcine liga, kunas ivyniojamas i antiseptiniu tirpalu imirkyta audekla. Oro transportu vezamame karste turi buti slegio lyginimo itaisas, o jei jo nera, pateikiamos atsparumo garantijos, kurias issiuntimo valstybes kompetentingos institucijos pripazista tinkamomis. Jei ratifikuotos tarptautines sutartys nustato kitaip, taikomi ju reikalavimai.“

 

1.11. Isdestau 18 punkta taip:

 

„18. Naujai steigiamu imoniu, kurios teiks laidojimo paslaugas, zmogaus palaiku laikino laikymo, zmogaus palaiku paruosimo sarvoti, sarvojimo patalpos negali buti irengiamos arciau kaip 50 metru nuo gyvenamuju namu ir vaiku ugdymo istaigu sklypo ribos.“

 

1.12. Isdestau 19 punkta taip:

 

„19. Patalpos, kuriose teikiamos laidojimo paslaugos, taip pat teismo medicinos ekspertizes skyriai ir patologijos skyriai irengiami atskiruose pastatuose arba pastatuose, funkciskai atskirtuose nuo kitu pastatu.“

 

1.13. Isdestau 21 punkta taip:

 

„21. Patalpu, kuriose teikiamos laidojimo paslaugos, sudetis:

 

21.1. zmogaus palaiku paruosimo patalpa (jeigu atliekamas zmogaus palaiku paruosimas);

 

21.2. balzamavirno patalpa (jeigu atliekamas balzamavimas);

 

21.3. saldykla su saldymo iranga arba kitu palaiku atsaldymo irenginiu (jeigu zmogaus palaikai priimami laikinai saugoti);

 

21.4. sarvojimo sale;

 

21.5. lankytoju poilsio kambarys (kiekvienai salei po viena);

 

21.6. tualetas lankytojams;

 

21.7. personalo buities patalpos;

 

21.8. valymo inventoriaus, plovimo ir dezinfekcijos priemoniu laikymo patalpa arba speciali spinta;

 

21.9. administracines patalpos;

 

21.10. laidojimo reikmenu demonstravimo ir pardavimo patalpa (jei si veikla vykdoma);

 

21.11. taip pat, esant poreikiui, kitos su laidojimo paslaugu teikimu susijusios patalpos.“

 

1.14. Isdestau 22.2 punkta taip:

 

„22.2. autopsiju ir / ar balzamavimo patalpa;“.

 

1.15. Papildau siuo 22.11 punktu:

 

„22.11. administracines patalpos.“

 

1.16. Isdestau 24 punkta taip:

 

„24. Visose patalpose, isskyrus tualetus, personalo buities patalpas, lankytoju poilsio kambari, administracines patalpas, valymo inventoriaus, plovimo ir dezinfekcijos priemoniu laikymo patalpas (siose patalpose pakankamas naturalus vedinimas), turi buti irengta naturali ir mechanine tiekiamoji-istraukiamoji ventiliacija;“.

 

1.17. Papildau siuo 241 punktu:

 

„241. saldykloje, kurioje laikomi zmogaus palaikai, turi buti ne zemesne kaip 0 °C ir ne aukstesne kaip +5 °C temperatura, o ilgalaikio laikymo (jeigu zmogaus palaikai laikomi ilgiau nei 3 paras) saldytuvuose temperatura turi buti -23 °C.“

 

1.18. Isdestau 25.2 punkta taip:

 

„25.2. turi buti tiekiamas saltas ir karstas vanduo, atitinkantis geriamojo vandens kokybes reikalavimus [6.13].“

 

1.19. Isdestau 32.2 punkta taip:

 

„32.2. autopsiju ir / ar balzamavimo (toliau – autopsiju) stalas turi buti specialus, vandeniui nepralaidziu, lygiu, mechaniniam poveikiui ir dezinfekavimo medziagoms atspariu pavirsiumi, stalo gale turi buti praustuve su karsto ir salto vandens alkuniniu, pedaliniu arba automatiniu ciaupu bei nuotekyne. Autopsiju stalas montuojamas su nuolydziu nuotekynes stovo link. Kanalizacijos ir vandens stovai yra uzdengiami skydais;“.

 

1.20. Pripazistu netekusiu galios 32.8 punkta.

 

1.21. Isdestau 33.3 punkta taip:

 

„33.3. turi buti specialus metalinis stalas su salto ir karsto vandens tiekimo iranga, praustuve su karsto ir salto vandens alkuniniu, pedaliniu arba automatiniu ciaupu bei nuotekyne.“

 

1.22. Isdestau VI skyriaus pavadinima taip:

 

„VI. PERSONALO SVEIKATOS SAUGOS IR DARBO HIGIENOS REIKALAVIMAI“

 

1.23. Isdestau 38.1 punkta taip:

 

„38.1. patalpos ir aplinkos daiktai turi buti svarus, darbo dienos (pamainos) pabaigoje, jei reikia ir dazniau, valomi ir / ar dezinfekuojami dezinfekcijos priemonemis. Visu patalpu sienos, durys ir langai turi buti valomi ir / ar dezinfekuojami ne reciau kaip karta per menesi. Asmenys, dirbantys su valymo ir dezinfekcijos priemonemis, turi laikytis gamintojo ar tiekejo nurodytu saugos sveikatai reikalavimu;“.

 

1.24. Isdestau 45 punkta taip:

 

„45. Saldykloje, zmogaus palaiku paruosimo patalpoje, balzamavimo ir autopsiju patalpose, sarvojimo saleje, valymo inventoriaus, plovimo ir dezinfekcijos priemoniu laikymo patalpoje draudziama valgyti, gerti, rukyti, laikyti maisto produktus.“

 

2. N u s t a t a u, kad sis isakymas isigalioja nuo 2009 m. sausio 1 d.

 

 

 

 

 

SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS                GEDIMINAS CERNIAUSKAS

 

_____________

 

 

 

 

 

 

2008-09-19 PARODA

DEMESIO!!!!

 

S.m. spalio 28-30 d. PARODA MASKVOJE!

 

 

 

 

 

 

 

Siu metu spalio 28-30 dienomis Maskvoje ivyks paroda “NEKROPOLIS- 2008“, kurios rengejai kviecia dalyvauti visus profesionalus, susijusius su laidojimo paslaugu teikimu.

 

 

 

Parodos ideja- formuoti nauja visuomenes poziuri i etinius, socialinius ir ekologinius laidojimo paslaugu aspektus.

 

 

 

Daugiau informacijos originalo kalba rasite:

 

http://www.funeralportal.ru/catalog.php?SubjectId=445

 

 

 

Susidomejusius prasome kreiptis i LRPA veiklos organizatore I. Petrikiene, tel.8 605 65777, kuri

 

koordinuos su sia kelione susijusius klausimus.

 

 

 

 

2008-08-28 TRUMPAI

 

 

 

INFORMACIJA

 

 

 

S.m. liepos 22 d. Klaipedos apskrities virsininko administracijoje ivyko Klaipedos apskrities ir Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos atstovu konferencija-diskusija ritualiniu paslaugu verslo klausimais. LRPA atstovai pristate LR Seime priimta Zmoniu palaiku laidojimo istatyma, pasidalino sukauptomis ziniomis apie siuo metu respublikoje vykdomus pakeitimus ritualiniu paslaugu verslo srityje bei ivardino su tuo susijusias iskylancias problemas.

 

Susitikimo tikslas- suvesti i viena vieta diskusijai kuo daugiau suinteresuotu pusiu. Tai savivaldos, religiniu konfesiju ir imoniu atstovai. Norejome suteikti jiems galimybe issakyti savo nuomone, pasidalinti patirtimi bei gauti atsakymus i rupimus klausimus.

 

Is susitikimo metu uzduotu klausimu galima isskirti aktualiausias problemas Klaipedos apskrityje. Diskusijos metu aktyvesni buvo imoniu atstovai, kuriems rupejo, kokia ateitis laukia savivaldos ir religiniu konfesiju sarvojimo saliu, kurios neatitinka Higienos normos, ar ivedus licencijavima nebus grizta prie sarvojimu namuose, taip pat dometasi, kaip ir kas kontroliuoja, ar laikomasi  Higienos normos, del Viesuju pirkimu konkursus laimejusiu imoniu realiai vykdomos veiklos.

 

Opiausia Klaipedos apskrities problema- zmoniu palaiku laikymo klausimas. M.Romerio universiteto Teismo medicinos instituto Klaipedos skyrius dvieju savaiciu begyje bus uzdarytas remontui, taciau miesto savivalda iki siol abejinga sio skyriaus problemoms. Siuo metu realybe tokia, kad sio klausimo sprendimas yra didele visos apskrities problema, o sprendimu priemimas vilkinamas.

 

Konferencijos dalyviai issake daug kritikos ir kalbejo apie sprestinas problemas Klaipedos mieste, bet i konferencija kviesti nesugebejo atvykti savivaldos skyriu atsakingi darbuotojai, tuo parodydami savo abejinguma miestui svarbiu ir neatideliotinu klausimu sprendimui. Tai is dalies paaiskina ir susidariusia padeti, susijusia su ritualinemis paslaugomis ir zmoniu palaiku saugojimu Klaipedos mieste.

 

Gaila, kad dalis klausimu taip ir liko neatsakyti, nes i susitikima neatvyko ir religiniu konfesiju atstovai.

 

 

 

INFORMACIJA

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija toliau tesia savo susitikimus su ivairiu apskriciu atstovais. S.m. rugpjucio 21 d. Asociacijos atstovai lankesi Siauliuose, kur Siauliu apskrities virsininko administracijos darbuotojai padejo suorganizuoti susitikima su ju apskrities savivaldos, religiniu konfesiju ir imoniu, kuriu veikla susijusi su ritualinemis paslaugomis, atstovais.

 

LRPA atstovai, kaip ir vykusiame susitikime Klaipedoje, pristate LR Seime priimta Zmoniu palaiku laidojimo istatyma, supazindino su siuo metu respublikoje vykdomais pakeitimais teises aktuose, susijusiuose su ritualiniu paslaugu verslu.

 

Ivykus susitikimui, galime konstatuoti, kad Siauliu apskrityje situacija yra patenkinama, nors joje, kaip ir daugelyje kitu apskriciu, tik puse is registruotu imoniu, vykdanciu ritualiniu paslaugu versla, dirba legaliai, t.y.- turi leidimus-higienos pasus. Is Siauliu visuomenes sveikatos centro darbuotojo pasisakymu matyti, kad si institucija zino sios srities padeti apskrityje ir pakankamai aktyviai vykdo savo funkcijas: ragina imones isigyti leidimus-higienos pasus, reaguoja i skundus, tikrina, reikalui esant, baudzia nesilaikancius Higienos normos, o taip pat ir iesko kompromisu.

 

Imoniu atstovai buvo aktyvus- issake savo nuomones, pasiulymus, priestaravimus. Kai kuriomis temomis diskusijos vyko gana emocingai. Is uzduodamu kai kuriu imoniu vadovu kausimu buvo matyti, kad jie nera isigiline i priimtame Istatyme bei galiojancioje Higienos normoje vartojamas savokas. Tai kliude abipusiam susikalbejimui.

 

Susitikimo metu buvo uzduoti klausimai apie sarvojima kaimo bendruomeniu kulturos namu salese, buvo pamineti konkretus atvejai, kai kyla nesutarimai tarp imoniu, teikianciu ritualines paslaugas, ir baznyciu vadovu, kurie taip pat teikia tokias paslaugas ir siekia konkurencijos klausimus isspresti panaudojant moralinio poveikio priemones, paremtas tikinciuju palankumu. Siuo klausimu pasisake ir Siauliu Vyskupijos kurijos atstovas, kuris taip pat sutiko ir tarpininkauti del konkretaus atvejo problemu issprendimo su Telsiu Vyskupija.

 

Ritualine veikla vykdanciu imoniu atstovai nerimavo del permainu, susijusiu su licencijavimo ivedimu, baiminosi del licenciju isdavimo tvarkos. Jiems butu priimtiniausia, jei jos butu isduodamos savivaldybese.

 

Su savo institucijos vykdoma veikla ir siuo metu esama padetimi susirinkusiuosius supazindino M. Romerio universiteto Teismo medicinos instituto Siauliu skyriaus vedejas. Jis ivardino planuojamas permainas, kurios tures itakos zmoniu palaiku laikymui Siauliu apskrityje. Vedejo nuomone, turetu rastis nauja struktura, kuri rupintusi siais klausimais Siauliu apskrityje. Apie tai isgirde, kai kuriu imoniu vadovai jau diskusijos metu ragino burtis, ieskoti galimybiu ir ikurti teritorine lavonine. Jiems buvo paaiskinta, kad teritorines lavonines funkciju neturetu vykdyti ritualiniu paslaugu verslu uzsiimanti imone.

 

Is kai kuriu imoniu vadovu jautesi priesiskas nusiteikimas Asociacijos atzvilgiu. LRPA neisskiria savo nariu, o uzsiima viesa svietejiska veikla ir kol kas turima sukaupta informacija dalinasi ne tik su imonemis-naremis, turedama aisku tiksla ritualiniu paslaugu kokybe Lietuvoje pakelti iki europinio lygio standartu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-08-20 SIAULIU APSKRITIS

S.m. rugpjucio 21 d. Siauliu apskrities virsininko administracijoje organizuojamas LRPA ir Siauliu apskrities atstovu susitikimas-diskusija apie ritualiniu paslaugu verslo aktualijas ir problemas Siauliu apskrityje bei isigaliojusi Zmoniu palaiku laidojimo istatyma. Prasome imones pateikti savo pasiulymus del galimu klausimu svarstymo sio susitikimo metu.

 

 

 

 

 

LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 

 

 

 

2008-07-24 RENGINYS

 

 

Asociacijos valdybos iniciatyva  s.m. liepos 22 d. Klaipedoje, Klaipedos apskrities administracijos patalpose ivyko  „apskritas stalas“, kuriame dalyvavo apskrities administracijos, savivaldybiu administraciju , zonos verslo imoniu bei spaudos atstovai. Buvo svarstoma laidojimo paslaugu teikimo kokybiniai reikalavimai isigaliojus zmoniu palaiku laidojimo istatymui. Pagrindiniais pasitarimo akcentais tapo tai , kad  tik 4 laidojimo paslaugas apskrityje  teikiancio imones turi  sanitarinius higienos pasus, o skandalingiausia naujiena – kad Klaipedos m. savivaldybe visiskai nesirupina mirusiuju kunu saugojimu. Siandieninis ju saugojimas visiskai neatitinka jokiu reikalavimu,  o po dvieju savaiciu  mirusiuju kunai gali buti vezami prie savivaldybes , nes tuo metu kunus laikomose patalpose prasides remontas.

 

 

 

"Vakaru eksprese" isspausdinta :

 

 

 

 

 

 

LRPA  informacija

 

 

 

 

 

 

2008-07-17 ASOCIACIJOS VALDYBOJE

PRANESIMAS apie ivykusi valdybos nariu posedi

 

 

 

S.m. liepos 15 d. Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos bustineje Vilniuje ivyko valdybos nariu posedis. Dalyvavo 8 valdybos nariai. Buvo isklausyta valdybos pirmininko informacija aktualiais Asociacijos veiklos darbo klausimais, aptartas LRPA Garbes kodekso projektas, Zmoniu palaiku laidojimo istatymo pataisos, svarstyti imoniu pareiskimai ir prasymai, patvirtinta sukurta „Rekomendacijos“ ir pakoreguota „Prasymo-anketos“ formos.

 

I Asociacijos narius priimtos trys naujos imones: V.Lidzienes imone is Taurages, A.Jankausko paslaugu ir prekybos imone is Birzu ir UAB „Reisida“ is Kelmes.

 

Aptarti rugpjucio 2 d. planuojamos Asociacijos nariu sventes „Graborines“ organizaciniai klausimai.

 

 

 

 

 

LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 


 

 

 

PRANESIMAS apie planuojama LRPA ir Klaipedos apskrities atstovu susitikima-diskusija

 

 

 

S.m. liepos 22 d. Klaipedos apskrities virsininko administracijoje organizuojamas LRPA ir Klaipedos apskrities atstovu susitikimas-diskusija apie ritualiniu paslaugu verslo aktualijas ir problemas Klaipedos apskrityje bei isigaliojusi Zmoniu palaiku laidojimo istatyma. Prasome imones pateikti savo pasiulymus del galimu klausimu svarstymo sio susitikimo metu.

 

 

 

 

 

LRPA veiklos organizatore Ingrida Petrikiene

 

 

 

 


 

 

I N F O R M A C I N I S  P R A N E S I M A S

 

 

 

2008-07-15

 

Vilnius

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija, remdamasi savo patirtimi, siulo konsultacijas imonems, susijusioms su ritualiniu paslaugu verslu, kurios isirengineja patalpas, skirtas tanatopraktikai, palaiku laikymui (saldytuvus), isigyja naujas ar rekonstruoja naudotas transporto priemones, skirtas zmoniu palaiku transportavimui.

 

Esame informuoti, kad vien siais metais iki geguzes 1 d. uzfiksuoti 68 atvejai, kai zmoniu palaikai nebuvo atiduoti pervezimui i Lietuva is uzsienio valstybiu. Tai ivyko del atvykusiu vezeju netinkamu transporto priemoniu, pervezeju kompetencijos ir kvalifikacijos stokos bei kitu reikalavimu neatitikimu, kurie yra keliami vienoje ar kitoje valstybeje tarpvalstybiniu zmoniu palaiku transportavimo veiklos srityje. Esame valstybe-ES nare ir turime priimta bei nuo s.m. kovo 1 d. galiojanti Zmogaus palaiku laidojimo istatyma, reglamentuojanti ritualiniu paslaugu ir zmoniu palaiku pervezimo tvarka ir transporto priemoniu, atliekanciu sias paslaugas, pagrindinius reikalavimus ir kriterijus. LRPA dalyvauja ivairiu, su sia veiklos sritimi susijusiu, teisiniu dokumentu ruosime todel yra kompetentinga siulyti savo pagalba siekiant isvengti tokiu nemaloniu nesusipratimu ir bereikalingu islaidu ateityje.

 

Taip pat savo igyta praktika ir sukauptomis ziniomis noretume padeti imonems tinkamai pasiruosti pries ivedant privalomaji istatyme numatyta licencijavimo reikalavima nuo 2009m. liepos 1 d. Ziniu stoka gali neigiamai itakoti imoniu galimybes ir pasiruosima bei patalpu ir transporto priemoniu atitikima kokybiskam ir higieniskai saugiam ritualiniu paslaugu atlikimui.

 

 

 

LRPA valdybos pirmininkas Gintautas Gylys

 


 

 

 

I N F O R M A C I N I S  P R A N E S I M A S

 

2008-07-15

 

Vilnius

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos valdyba savo posedyje apsvarste vieno  Asociacijos nario pastabas , kodel Jo gaminama produkcija prekyboje neturi pirmenybes pries ne Asociacijos nariu teikiama produkcija. Valdyba konstatuoja, kad pagrindinis Asociacijos tikslas ir principas yra UZTIKRINTI  KOKYBISKA IR  SAZININGA PASLAUGU  TEIKIMA  MIRUSIUJU  ARTIMIESIEMS. Asociacijos valdyba vienareiksmiskai pasisako pries bet kokias privilegijas ir isskirtinumus, isskyrus tuos atvejus, kai renginius organizuoja Asociacija, tokie renginiai Asociacijoms nariams gali buti nemokami arba su didelemis nuolaidomis.

 

VALDYBA REKOMENDUOJA ASOCIACIJOS  NARIAMS :

 

1.                           Priimant prekes  , ar perkant paslaugas pirmiausia butina vertinti gaminio ar paslaugos kokybe, atitikima vietos tradicijoms ir paklausai.

 

2.                           Pirmenybe teikti , priimant prekes ar perkant paslaugas, Asociacijos nariams tik tuo atveju, kai siulomos prekes ar paslaugos yra identiskos kokybiniais ir kitais analogiskais parametrais.

 

 

 

LRPA valdybos pirmininkas Gintautas Gylys

 

 

 

 

 

 

 

2008-07-06 SEIME

8 eiline Seimo sesija

 

 

Seimo posedis Nr. 445 (2008-07-03, vakarinis)

Darbotvarkes klausimas

Zmoniu palaiku laidojimo istatymo 33 ir 34 straipsniu pakeitimo ir papildymo ISTATYMO PROJEKTAS (Nr. XP-3195(2)); priemimas

(dokumento tekstas, susije dokumentai)

Pranesejas:

Antanas Matulas, Komiteto pirmininkas, Sveikatos reikalu komitetas, Lietuvos Respublikos Seimas

Svarstymo eiga

15:24:53 Ivyko registracija (uzsiregistravo 75)

15:24:53 Ivyko balsavimas del istatymo priemimo; pritarta  (uz 72, pries 0, susilaike 1)

 

 

 

 

2008-07-03 SVARBI ZINIA

2008 m. liepos 03d. LR Seime vakariniame posedyje priimtas istatymas del "Zmoniu palaiku laidojimo istatymo" 20 straipsnio pakeitimo – licencijavimo datos  nukelimo iki 2009m. liepos men, 01 d. Seimas atmete LR Vyriausybes siulyma atsisakyti licencijavimo ir laidojimo paslaugas leisti vykdyti tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims. Pabrezta  , kad "Zmoniu palaiku laidojimo istatymas "galioja  nuo 2008 m. sausio 01 d. , todel jo nuostatos yra privalomos vykdyti. Artimiausiu laiku bus pradeta griezta kontrole, kaip vietose laikomasi mineto istatymo reikalavimu.

 

 

 

LRPA  info

 

 

 

 

2008-06-30 SEIME

S.m. liepos 01 d. LR Seime, vakariniame posedyje bus svarstomas ir priimamas “Zmoniu palaiku laidojimo istatymo”  pataisu istatymas. Posedyje dalyvaus ir LRPA   valdybos atstovai.

 

 

 

LRPA  info

 

 

 

 

2008-06-29 KAUNO DIENA

I kapus – licenciju kliutys

 

© Evaldo Butkeviciaus nuotr.

Gar­bin­ga pa­sku­ti­ne ke­lio­ne - is­skir­ti­ne pri­vi­le­gi­ja. Su to­kia rea­ly­be kau­nie­ciai ne­su­si­durs tik per plau­ka. Del nau­jos ri­tua­li­niu pa­slau­gu vers­lo li­cen­ci­ja­vi­mo tvar­kos lie­pa mies­te bu­tu li­ku­sios tik ke­lios lai­do­ji­mo imo­nes.

 

ES griez­ti­na rei­ka­la­vi­mus

 

Ne­tin­ka­mai pa­reng­tas trans­por­tas, vai­ruo­to­jo kva­li­fi­ka­ci­jos sto­ka - del siu ir ki­tu prie­zas­ciu vien sie­met is ivai­riu ES sa­liu Lie­tu­vos pi­lie­ciai bei ri­tua­li­niu pa­slau­gu fir­mos ne­ga­le­jo sa­va­ran­kis­kai par­ga­ben­ti 68 mu­su te­vy­nai­niu pa­lai­ku.

 

Lie­tu­vos imo­nes bu­vo pri­vers­tos sku­biai ies­ko­ti ki­tu trans­por­to prie­mo­niu mi­ru­sie­siems ga­ben­ti, sam­dy­ti ana­lo­gis­kas pa­slau­gas tei­kian­cias uz­sie­nio sa­liu kom­pa­ni­jas.

Prob­le­mos del be­veik sep­ty­niu de­sim­ciu tau­tie­ciu pa­sku­ti­nes ke­lio­nes i te­vy­ne ap­nuo­gi­no se­na ne­tvar­ka: jau ant­ra de­simt­me­ti ri­tua­li­niu pa­slau­gu vers­las Lie­tu­vo­je kles­ti be­veik nie­kie­no ne­reg­la­men­tuo­ja­mas ir ne­kont­ro­liuo­ja­mas.

 

Lai­do­ji­mo pa­slau­gas tei­kian­ciu imo­niu veik­los koor­di­na­vi­mu, ju tei­kia­mu pa­slau­gu ko­ky­bes kont­ro­le iki siol uz­sie­me Lie­tu­vos ri­tua­li­niu pa­slau­gu aso­cia­ci­ja (LRPA).

 

Kaip sa­ke vil­nis­kes lai­do­ji­mo pa­slau­gu imo­nes „Ater­na" va­do­vas Vi­tas Griu­nas, pa­na­siu pro­ble­mu bu­vo ir anks­ciau, ta­ciau da­bar ES sa­lys ke­lia griez­tes­nius rei­ka­la­vi­mus tiems Lie­tu­vos ri­tua­li­niu pa­slau­gu tei­ke­jams, ku­rie ne­spe­ja ar ne­pa­je­gia per­tvar­ky­ti sa­vo vers­lo pa­gal Bend­ri­jos ke­lia­mus rei­ka­la­vi­mus.

 

Pert­var­kai - ke­li me­ne­siai

 

Tik vie­no zings­nio tru­ko, kad dau­gu­ma Kau­no ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­niu bu­tu ta­pu­sios ne­le­ga­lios, o kau­nie­ciai liu­de­sio va­lan­da bu­tu pri­vers­ti ies­ko­ti sar­vo­ji­mo sa­liu ar ka­ta­fal­ko ki­tuo­se mies­tuo­se.

 

2007 me­tu pa­bai­go­je, ig­no­ruo­jant LRPA pa­siu­ly­ta ir Vy­riau­sy­bes pa­ve­di­mu Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jo­je pa­reng­ta Lai­do­ji­mo ista­ty­ma, Sei­mas prie­me sa­vo na­riu ini­ci­juo­ta­ji. Pas­ta­ra­sis, isi­ga­lio­jes nuo ko­vo 1 die­nos, ipa­rei­go­jo ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­nes pa­si­ru­pin­ti li­cen­ci­ja, be ku­rios jau nuo lie­pos 1-osios ne­bu­tu ga­li­ma vyk­dy­ti sio vers­lo.

 

Pries ke­lis me­ne­sius LRPA val­dy­ba, va­do­vau­ja­ma Gin­tau­to Gy­lio, krei­pe­si i auks­ciau­sius Lie­tu­vos va­do­vus, pra­sy­da­ma ati­de­ti pa­sta­ro­jo rei­ka­la­vi­mo isi­ga­lio­ji­mo da­ta, nes il­gai lauk­tas ista­ty­mas ne tik neissp­ren­de su­si­kau­pu­siu pro­ble­mu, bet ir su­ku­re nau­ju.

Del pois­ta­ty­mi­niu ak­tu sto­kos ar­ba ju ne­to­bu­lu­mo ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­nems pri­tru­ko lai­ko ivyk­dy­ti ista­ty­me joms is­kel­tus rei­ka­la­vi­mus. Kau­ne, kur ofi­cia­liai vei­kia dau­giau nei 40 lai­do­ji­mo pa­slau­gas tei­kian­ciu fir­mu, vos vie­na dvi ati­tin­ka nau­ja­ja­me Lai­do­ji­mo ista­ty­me nu­ma­ty­tus rei­ka­la­vi­mus, to­del hi­gie­nos pa­sai ir li­cen­ci­jos ga­le­jo bu­ti is­duo­ti tik joms.

 

Jei LRPA ne­bu­tu rei­ka­la­vu­si pa­keis­ti li­cen­ci­ju is­da­vi­mo ter­mi­no, be­veik vi­sos lai­do­ji­mo fir­mos Kau­ne nuo ista­ty­mo rei­ka­la­vi­mo isi­ga­lio­ji­mo die­nos dirb­tu ne­le­ga­liai.

 

Sudetinga leidimu procedura

 

Kaip sa­ke Kau­no vi­suo­me­nes svei­ka­tos cent­ro spe­cia­lis­te Mil­da Gent­vi­lie­ne, daz­niau­sia hi­gie­nos pa­su neis­da­vi­mo prie­zas­tis - sa­ni­ta­ri­nes ap­sau­gos zo­nos (100 m at­stu­mas iki ar­ti­miau­siu gy­ve­na­mu­ju pa­tal­pu) pa­zei­di­mas.

 

Li­cen­ci­jas lai­do­ji­mo pa­slau­gas tei­kian­cioms fir­moms tu­re­tu is­duo­ti Kau­no ap­skri­ties vir­si­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­ja. Ta­ciau iki ista­ty­me nu­ma­ty­to ter­mi­no, lie­pos 1-osios, li­kus ke­lioms die­noms, ne­bu­vo is­duo­ta ne vie­na li­cen­ci­ja. Kau­no ap­skri­ties vyr. gy­dy­to­jas Hen­ri­kas Cei­da pa­ti­ki­no, kad pa­rais­kos plau­kia, ta­ciau li­cen­ci­jos is­da­vi­mas - il­gas pro­ce­sas.

Ig­no­ruo­ja hi­gie­nos nor­mas

 

Nau­jo­ji li­cen­ci­ja­vi­mo tvar­ka siur­pi­na ri­tua­li­niu pa­slau­gu vers­lu uz­sii­man­cius kau­nie­cius. Ju ma­ny­mu, bu­vo pa­lik­ta per ma­zai lai­ko reor­ga­ni­za­ci­jai, mat Kau­ne ri­tua­li­nes pa­slau­gos ne­re­tai tei­kia­mos pri­va­ciuo­se na­muo­se, sto­vin­ciuo­se vos uz ke­liu met­ru nuo kai­my­nys­te­je gy­ve­nan­ciu zmo­niu tvo­ros.

 

Taip yra to­del, kad ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­nes Kau­ne ne­pai­se hi­gie­nos nor­mo­se nu­ma­ty­tos ap­sau­gi­nes zo­nos. Mu­su mies­te ne­si­lai­ko­ma rei­ka­la­vi­mu ir iren­giant sar­vo­ji­mo sa­les bei sal­dy­mo pa­tal­pas, isi­gy­jant spe­cia­lu trans­por­ta mi­ru­sia­jam per­vez­ti ar iren­giant, pa­vyz­dziui, aiks­te­le au­to­mo­bi­liams sta­ty­ti.

 

„Kau­ne iki siol sio­je vers­lo sri­ty­je ka­ra­liau­ja di­dziau­sia ne­tvar­ka, ji vi­sis­kai ne­ru­pi nei ap­skri­ties, nei mies­to va­do­vams", - tvir­ti­no G.Gy­lys. Kaip pa­vyz­di jis ivar­di­jo Vil­niaus ir Siau­liu ap­skri­ty­se vei­kian­cias ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­nes, ku­riu dau­gu­ma jau se­niai tei­kia ko­ky­bis­kas pa­slau­gas, lai­ko­si hi­gie­nos nor­mu rei­ka­la­vi­mu.

 

„Gal tik „Rim­tis" (jos nau­jie­ji lai­do­ji­mo ru­mai A.Juo­za­pa­vi­ciaus gat­ve­je) ir Pa­lai­min­to­jo Jur­gio Ma­tu­lai­cio pa­ra­pi­jos lai­do­ji­mo na­mai lai­ko­si siam vers­lui ke­lia­mu rei­ka­la­vi­mu", - ne­sle­pe G.Gy­lys. Pas­ne­ko­vas ma­no, kad ge­riau­siais Kau­no ra­jo­ne reike­tu lai­ky­ti nau­jus Da­les Ro­ma­novs­kie­nes lai­do­ji­mo na­mus.

 

Is­ta­ty­mas isi­ga­lios po me­tu

 

Rei­ka­la­vi­mas li­cen­ci­juo­ti ri­tua­li­niu pa­slau­gu imo­niu veik­la ati­de­tas aso­cia­ci­jos ini­cia­ty­va, su­de­ri­nus su Sei­mo Svei­ka­tos rei­ka­lu ir Zmo­gaus tei­siu ko­mi­te­tais. Tre­cia­die­ni prem­je­ras pa­tvir­tin­o dar­bo gru­pe prie Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos, ku­riai pa­ves­ta to­bu­lin­ti ir tai­sy­ti Lai­do­ji­mo ista­ty­ma. Ak­tua­liau­sios pa­tai­sos tu­re­tu bu­ti tei­kia­mos ir priim­tos Sei­me sku­bos tvar­ka.

 

Siai dar­bo gru­pei pri­klau­san­tis G.Gy­lys sa­ke, kad ke­ti­na­ma per­ziu­re­ti hi­gie­nos nor­mas, su­griez­tin­ti rei­ka­la­vi­mus trans­por­tui, pa­teik­ti konk­re­tes­ni rei­ka­la­vi­mai sar­vo­ji­mo sa­lems, ais­kiau reg­la­men­tuo­tas zmo­gaus pa­lai­ku pa­ren­gi­mas sar­vo­ti ir lai­do­ti (ta­na­top­rak­ti­ka), nu­ma­ty­ta si vers­la kont­ro­liuo­jan­ti ins­ti­tu­ci­ja ir kont­ro­les sis­te­ma.

 

„Li­cen­ci­jos ri­tua­li­niu pa­slau­gu vers­lo imo­nems grei­ciau­siai bus is­duo­da­mos cent­ra­li­zuo­tai, tai­kant vi­siems vers­lo su­bjek­tams vie­no­dus rei­ka­la­vi­mus ir bendrus ver­ti­ni­mo kri­te­ri­jus. Ren­giant Lai­do­ji­mo ista­ty­mo pa­tai­sas ak­ty­viai da­ly­vaus ne tik LRPA, bet ir nau­ja eks­per­tu bei kon­sul­tan­tu dar­bo gru­pe", - sa­ke G.Gy­lys.

 

 

 

 

2008-06-27 SEIMAS

2008 m. birzelio 26 d. vakariniame posedyje Seime pritarta Zmoniu palaiku laidojimo istatymo pataisai. Istatymo pataisu priemimas turetu vykti kitame Seimo posedyje,

 

Admin.info

 

 

 

 

2008-06-26 VIZITAS

2008 metu birzelio 23-24 dienomis Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijoje lankesi

Prancuzijos Tanatopraktikos Instituto prezidentas Rene Deguisne ir kompanijos HYGECO

 

(Higiena ir Ekologija) tarptautiniu reikalu vadybininkas Laurant Douaily. Susitikime su

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos valdyba buvo aptarti aktualus Lietuvos laidojimo paslaugoms klausimai. Kolegos is Prancuzijos pasidalino didesne nei keturiasdesimties

 

metu patirtimi kartu su vyriausybe leidziant ir kasmet atnaujinant istatymus reglamentuojancius

 

laidojimo paslaugas. LRPA valdyba surenge sveciams placia  istorine – pazintine kelione po Lietuva. Susitarta glaudziai bendradarbiauti ir ateityje.

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos

 

Valdybos pirmininkas Gintautas Gylys

 

 

 

 

2008-06-22 ISTATYMO PATAISA - P R O J E K T A S

Rusis: Istatymo projektas  Numeris: XP-3195  Data: 2008-06-19  Kalba: Lietuviu

Publikavimas:    Statusas:

2008-06-19 Pateike - Cigriejiene Vida Marija, Lietuvos Respublikos Seimas >>

Susije dokumentai     Word 2000 dokumentas

 

Eurovoc 4.2 terminai:

Nauja paieska 

Projektas

 

 

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS

 

ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMO 33 IR 34 STRAIPSNIU

 

PAKEITIMO IR PAPILDYMO

 

ISTATYMAS

 

 

2008 m.                  d. Nr.

 

Vilnius

 

 

 

(Zin., 2007, Nr. 140-5763)

 

1 straipsnis. 33 straipsnio pakeitimas ir papildymas

 

1. Pakeisti 33 straipsnio 1 dali ir ja isdestyti taip:

 

“1.Sis istatymas, isskyrus jo 20 straipsnio 2 dali ir 34 straipsni, isigalioja 2008 m. kovo 1 d.”

 

2. Papildyti straipsni 4 dalimi ir ja isdestyti taip:

 

“4. Sio istatymo 20 straipsnio 2 dalis isigalioja 2009 m. liepos 1 d.”

 

 

 

2 straipsnis. 34 straipsnio pakeitimas

 

Pakeisti 34 straipsni ir ji isdestyti taip:

 

“34 straipsnis. Pasiulymai Vyriausybei

 

Vyriausybe iki 2009 m. liepos 1 d. parengia ir patvirtina siam istatymui igyvendinti reikalingus teises aktus.”

 

Skelbiu si Lietuvos Respublikos Seimo priimta istatyma.

 

 

 

RESPUBLIKOS PREZIDENTAS                                      Valdas      Adamkus

 

 

 

Teikia  Seimo  nariai    Vida  Marija  Cigriejiene  Antanas Matulas        Arminas Lydeka

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-06-18 EXTRA PRANESIMAS

Siandien , birzelio 18 d.14 valanda Lietuvos Respublikos Seime ivyko posedis inicijuotas  Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos valdybos del Zmoniu palaiku laidojimo istatymo igyvendinimo.

 

Posedyje dalyvavo Seimo zmogaus teisiu ir sveikatos komitetu pirmininkai , seimo nariai Antanas Matulas ir Arminas Lydeka , Seimo pirmininko patareja Agne Rackauskyte, LR Vyriausybes, Aplinkos  ministerijos  , bei kitu seimo komitetu atstovai.

 

Asociacija atstovavo valdybos pirmininkas Gintautas Gylys ir valdybos nariai Raimondas Pocius  bei Vitas Griunas. Asociacijos nariai posedzio dalyviams pateike rastiskus reikalavimus, issake neatidioliotinai reikalingas spresti problemas, uzakcentuodami, kad nedelsiant butina keisti istatymo nuostatas del licenciju isdavimo.

 

SUSITARTA , kad Seimo nariai A.Matulas ir A.Lydeka ypatingos skubos tvarka registruoja istatymo 20 straipsnio pataisa , t.y. veiklos  licencijavimo tvarkos ivedimo  terminas planuojamas nukelti iki 2009m. liepos 01. Per si laikotarpi  ipareigojama Vyriausybe baigti  tinkamai pakoreguoti, ar pakeisti reikalingus teises aktus, o verslo imones turi tinkamai pritaikyti sutvarkyti patalpas bei transporta.

 

Posedyje taip pat aptarta LRPA ekspertu privalomas dalyvavimas licenciju isdavimo, transporto atitikties vertinimo, higienos normu tolimesnio derinimo, ritualiniu paslugu imoniu  veiklos ir  kokybes kontroles procese .

 

Posedis vyko dalykiskai ir abipuso supratimo aplinkoje..

 

 

 


*

 

 

 

 

 

Siandien Vyriausybes posedyje 37 klausimu buvo svarstomas laidojimo verslo licencijavimo problemos. Buvo numatyta siulyti Seimui keisti  20 straipsnio nuostata del  licenciju isdavimo .

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-06-18 LRPA POZICIJA

LIETUVOS    RITUALINIU    PASLAUGU  ASOCIACIJA

 

Kodas 2394478, Olandu g. 22,Vilnius, Mob.tel. + 370 69825476 begin_of_the_skype_highlighting              + 370 69825476      end_of_the_skype_highlighting

 

 

LIETUVOS  RESPUBLIKOS

 

SEIMUI

 

LIETUVOS   RESPUBLIKOS

 

VYRIAUSYBEI

 

LIETUVOS   RESPUBLIKOS                          2008 06 18 Nr.LRPA -08-48

 

Aplinkos Ministerijai

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija jau  2004 metais  iniciavo  Laidojimo istatymo koncepsijos ir  projekto rengima ir  aktyviai  dalyvavo ju ruosimo darbe.  Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija siandien jungia  visu respublikos regionu ritualiniu paslaugu verslo imones , bendradarbiauja su uzsienio valstybiu  atitinkamom institucijomis ir asociacijomis, ir  yra vienintele organizacija , kuri jungia sio verslo specialistus ir zinovus Lietuvoje. Daugelis apskriciu, savivaldybiu , ministeriju, zinybu  pareigunu pastoviai kreipiasi konsultaciju i Asociacijos specialistus rirualiniu paslaugu klausimais. Apgailestaujame, kad LR Seimo nariai , o pirmiausia  jo iniciatoriai,  priimdami  Zmoniu palaiku laidojimo istatyma ne tik nesigilino i Lietuvoje susiklosciusias tradicijas, laidojimo paprocius, susiformavusia verslo praktika, bet tiesiog issityciojo ne tik is laidojimo verslu uzsiimanciu  bendroviu , LRPA ,religiniu konfesiju nuomones, bet ir is vyriausybes  sudarytos darbo grupes, kuri paruose  issamu ir visiskai kitokios kokybes istatyma projekta

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija  pasisako uz  siuos istatymo papildymus ir pakeitimus :

1.Neatideliotinai atsaukti  laidojimo paslaugu licencijavima, numatant , kad teise teikti laidojimo paslaugas  turi juridiniai asmenys, turintys leidima – higienos pasa ir paslaugos atitikties ir kokybes sartifikatus pagal atskiras veiklos kryptis.

2. Nustatyti, kad verslo atitikties ir kokybes sertifikatus isduoda  ekspertu grupe sudaryta prie Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos.

3 Pavesti laidojimo .paslugu  kokybes kontrole Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijai , i sia veikla pasitelkiant atitinkamu zinybu specialistus.

4.Nustatyti, kad pirmini  specialu kuno paruosima atlieka specialistai – tanatopraktikai, isklause specialu mokymo kursa ir turintys atitinkama pazymejima.

5.Istatymu reglamentuoti  zmoniu palaiku gabenimui skirtas transporto priemones (katafalkas, artimo ir tolimojo pervezimo lavonveziai )

6. Istatymiskai reglamentuoti , teikiamu paslaugu kokybe, ( pagrindas LR AM paruostas laidojimo paslaugu kokybes standartas ) paslaugos teikejo atsakomybe pries uzsakova. Numatyti priemones uzkertancias korupcijos, bei informacijos apie mirusiuosius pardavimo galimybes.

7. Iteisinti teritoriniu lavoniniu statusa.

Prasome ipareigoti visas pavaldzias zinybas, savalaikiai informuoti  LRPA apie ruosiamus visus norminius aktus susijusius su laidojimo verslu.

Su pagarba    Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija

 

Valdybos pirmininkas                                   Gintautas Gylys

 

 

 

 

2008-06-17 SUSITIKIMAS SEIME

 

 

LRPA  valdyba rastu kreipesi  i LR Seima ir vyriausybe su prasymu nedelsiant  priimti asociacijos atstovu delegacija ir spresti susidariusia situacija. Asociacija   ivertinusi, kad priimto istatymo daugelis nuostatu yra nepilnai  reglamentuotos, priestarauja viena kitai, kad daugelio nera galimybes realizuoti praktikoje  ,

 

r e I k a l a u j a :

 

1.     Licenciju isdavimo termina nukelti iki 2009m. kovo 01 d.,

 

2.     Seimas iki 2009.01.01  privalo is esmes pataisyti Zmoniu palaiku laidojimo istatyma  numatant;

 

-         centralizuota licencijavimo tvarka prie Aplinkos apsaugos ministerijos;

 

-          i licencijavimo komisija itraukti Asociacijos atstova;

 

-         pavesti  Asociacijos ekspertu grupei vertinti katafalku, lavonveziu, bei laidojimo proceso atitinkamuma vietinems laidojimo tradicijoms ir istatymo reikalavimams.

 

Tikimes , kad  sis susitikimas  ivyks  2008. birzelio 18 d. LR Seime.

 

LRPA   Valdyba

 

 

 

 

2008-06-07 VISU DEMESIUI IR ZINIAI

TRUMPOS  NAUJIENOS .

 

1.     Suvaziavimas  patvirtino nario mokesti 2008 metams 4000 Lt.

 

2.     Nauju nariu stojamasis nario mokestis iki 2008 m. liepos 01 d. – 1000 Lt,  nuo liepos 01 d. – 4000 Lt.

 

3.     Stojant i asociacija butina pateikti triju asociacijos nariu, kuriu stazas ne mazesnis vieneri metai, rekomendacijas .

 

4.     Asociacijos valdyba  sudare ekspertu grupe , kuri iki liepos 01 d. pasiruosusi patikrinti visas apskritis , kaip isdavinejami higienos pasai ir licencijos. I tikrinimus bus kvieciami mokesciu policijos ir spaudos atstovai.

 

5.     Vyksta svarstymas nauju kapiniu tvarkymo taisykliu.

 

6.     Ateinancia savaite  turetu buti patvirtinta nujos higienos normu pataisos.

 

7.     Asociacijos valdyba kreipesi rastu i Seimo pirmininka ir Ministra Pirmininka  ir laukia susitikimo.

 

 

 

 

2008-06-03 SUVAZIAVIMAS

S.m. geguzes 30 d. ivyko eilinis Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos  suvaziavimas. Uz nuveikta darba atsiskaite valdyba. Buvo patvirtintas naujas veiklos planas, nustatyti didesni asociacijos nario ir stojamasis mokesciai. Daug demesio asociacijos nariai skyre aptarti Zmoniu palaiku laidojimo istatymui. Suvaziavime buvo nutarta suaktyvinti Asociacijos veikla . Aktyviai dalyvauti licenciju isdavimo procese. Numatyta ekspertu grupe , kuri aktyviai dalyvaus  tikrinimuose, kaip Sveikatos centrai  isdavineja higienos pasus vietose, o apskriciu administratoriaus tarnybos isdavineja licencijas . Visi nustatyti trukumai bus nedelsiant perduodami LR Vyriausybei ir centrinems zinyboms.

 

 

 

Valdybos pirmininkas    GINTAUTAS  GYLYS

 

 

 

 

2008-05-27 SUVAZIAVIMAS

VISUOTINIS  ASOCIACIJOS  NARIU  SUVAZIAVIMAS

 

 

 

2008 m. geguzes 30  d. 10 val .  saukiamas Lietuvos Ritualiniu Paslaugu  Asociacijos nariu  metinis   suvaziavimas

 

 

 

SUSIRINKIMAS  VYKS  ADRESU  :

 

Suderves 10, Avizieniai, Vilniaus raj. ( viesbutis “Bajoru uzeiga”)

 

 

 

LAIKAS :

 

10 val nariu registracija, 11 val  suvaziavimo  darbo  pradzia.

 

 

 

DARBOTVARKE :

 

1.     Metine veiklos ataskaita

 

2.     Finansine ataskaita

 

3.     Naujo finansinio plano tvirtinimas

 

4.     Veiklos plano tvirtinimas

 

5.     Einamieji klausimai.

 

 

 

 

2008-05-06 KREIPIMASIS

A T V I R A S    K R E I P I M A S I S    I

LIETUVOS  RESPUBLIKOS  PREZIDENTA

 

LIETUVOS  RESPUBLIKOS  SEIMA

 

LIETUVOS  RESPUBLIKOS  VYRIAUSYBE

LIETUVOS  RESPUBLIKOS  SPEC. TARNYBAS

 

I  VISUS  LIETUVOS  RESPUBLIKOS  PILIECIUS

 

 

 

Mes, laidojimo paslaugas teikiantys verslininkai , susirinke is ivairiu Lietuvos miestu ir miesteliu, kasdien susidurdami su zmoniu netektimis, artimuju skausmu ir problemomis, gerai zinodami vietos bendruomeniu laidojimo religines bei tautines tradicijas  KONSTATUOJAME: Lietuvos Zemeje dar nuo Lietuvos Didziosios Kunigaikstystes laiku  buvo gerbiamos ir puoselejamos laidojimo tradicijos. Kapines ir laidojimo vietos buvo sventos ir niekam nekildavo net mintis jas naikinti ar kaip nors isniekinti. Tik sovietiniais metais pagarba zmogui, jo amzino poilsio vietai, sventam atminimui neteko simtmeciais puoseletu tradiciju . Buvo sunaikintos  ne vienerios kapines , kuriu vietose iskilo ivairus pramogu pastatai ar net gyvenamieji namai, antkapiniai akmenys buvo sudeti i laiptus ar pastatu pamatus.

 

Atkurus Lietuvos Respublikos  nepriklausomybe, musu politikai pirmiausia rupinosi Valstybes ekonomines galios stiprinimu, veliau savo partieciu ar savo interesais  ir paskutiniu metu pasijuto beveik nemirtingais, todel  kitu bendrapilieciu laidojimo klausimai jiems per 15 metu nerupejo. Po Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos daugkartiniu kreipimusi  i Lietuvos Respublikos Seima, Vyriausybe ir kitas  valstybines institucijas, bei nuolatiniu zmoniu skundu ziniasklaidoje  apie netvarka morguose, laidojimo firmose,   2005m. Lietuvos Respublikos Vyriausybes nutarimu buvo sudaryta darbo grupe rengti laidojimo istatymui.  Projektas buvo sekmingai rengiamas ir planine tvarka 2007 metu pabaigoje turejo buti pateiktas Seimui svarstyti. Istatymo projektas issamiai  reglamentavo visuomenes viesaji interesa, visus veiksmus , pareigas ir atsakomybe nuo mirusiojo kuno is mirties vietos paemimo, gabenimo, saugojimo, sarvojimo, laidojimo iki kapavietes sutvarkymo, bei amzino poilsio vietos saugojimo, bei atsakomybe visu laidojimo procese  dalyvaujanciu instituciju ir laidojimo firmu.

 

2006 m. pabaigoje seimo nariai ponia V.M Cigriejiene  ir  ponas A. Matulas skubos tvarka svarstyti Seimui pateikia KREMAVIMO  ISTATYMO projekta , kuriame  numato, kad  vieta amzinam  poilsiui  reikes nusipirkti dar bunant gyvam is anksto sumokant mokesti uz 25 metus. Logika aiski, kad krematoriumas nestovetu be darbo  reikia , kad vieta kapinese ir laidotuves kainuotu gerokai brangiau. Tik aktyviai isijungus ziniasklaidai ir pasipiktinus visuomenei, istatymo projektas buvo grazintas tobulinti. Buvo siulyta   naujam svarstymui pateikti apjungta su Vyriausybes darbo grupes ruosiamu LAIDOJIMO  ISTATYMO projektu. Taciau Seimo nariai viesai teigdami, kad  niekas nieko nedaro, neaiskiu tikslu ir paskatu vedini  2007 m vel registruoja beveik netaisyta, tik pavadinima pakeitusi  LIETUVOS RESPUBLIKOS ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMO projekta . Seimo nare  ponia V.M Cigriejiene  savo pasisakymuose spaudoje, radijuje bei televizijoje  informuoja visuomene , kaip svarbu priimti istatyma , kad ji priemus ir Lietuvoje atsiras krematoriumas, kad laidotuves atpigs, kad Graboriai saim istatymui visomis isgalemis priesinasi  vien del to, kad jie liks be darbo. Labai gaila, kad tokiais teiginiais buvo klaidinama visuomene . Krematoriumai  jau  senai  buvo  planuojami statyti Vilniuje ir Kaune , bet ju statybai sutrukde ne istatymo nebuvimas, bet priesiska visuomenes reakcija. 2007 m. gruodzio 13 d.  prie Seimo vykusi akcija turejo atkreipti  ne tik  ponu Seimo nariu , bet ir visuomenes demesi , i tai, kad teisineje valstybeje teisini reglamentavima  reikia nustatyti  visiems procesams  ( laidojimui -  nuo mirimo iki kapavietes sutvarkymo) , o ne tik ju daliai   (kremavimui).

 

Mes esame tiesiog  sokiruoti Seimo tiesioginiu nenoru tinkamai reglamentuoti  mirusiuju  zmoniu palaiku laidojimo proceso.  Seimo nariu abejingumas  dar karta  pademonstravo  visiska abuojuma tokiam svarbiam zmogaus gyvenimo momentui, kaip mirtis. Visiskai nesuprantamas sprendimas atmesti  Krematoriumo poveikio aplinkai istatymo svarstyma, motyvuodami, kad organinis kunas aplinkai  jokios zalos nedarys. Kitaip tariant krematoriumo statytojams nera jokiu apribojimu, reglamentuojanciu i aplinka ismetamu degimo produktu normu  nei kiekiu.

 

Pateiktas istatyme balzamavimo apibrezimas, visiskai neatitinka Europoje galiojancios tanatopraktikos. Si istatymo nuostata jau sulauke kritiniu pastabu is vedanciuju ES tanatopraktikos specialistu ir  asociacijos. Laidojimo balzamavima visame pasaulyje atlieka  specialistai  ( tanatopraktikai) isklause tam tikra mokymo kursa. Daugelis klaidingai  mano, kad balzamuotas kunas laikysis tukstancius metu, kaip Egipto faraonu. Tai netiesa. Istatyme numatyta , kad laidojimo paslaugas gali teikti tik juridiniai asmenys visiskai eliminuojant religines, bei pasaulietines bendruomenes ir fizinius asmenis. Visiskai nereglamentuota  reikalavimai norinciam gauti licencija(KOKIA),  nera jokiu  normu ir kitu svarbiu elementu , viska paliekant spresti  valdininkams,  neturintiems elementaraus supratimo apie laidojimo tradicijas, paprocius ir reikalavimus. Europos Sajungos salyse laidojimo paslaugoms nera jokiu licenciju , tam reikalingi tik  paslaugu kokybes sertifikatai ir kvalifikuoti specialistai. Visa tai kenkia normaliai verslo aplinkai.   2007 m. gruodzio 20 d. Seime priemus  LIETUVOS RESPUBLIKOS ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMA,   Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos valdyba  kreipesi i Lietuvos Respublikos  Prezidento patareja  prasydama organizuoti susitikima su jo Ekscelencija Ponu Prezidentu, o jeigu tai skubiai  atlikti neimanoma, tai informuoti Respublikos Prezidenta , kad  Seime priimtas istatymas, del auksciau isvardintu motyvu, neuztikrina  pilieciu konstituciniu teisiu i saugia ir svaria aplinka, negarantuoja konstitucines teises pasirinkti kuno laidojimo budu bei kenkia valstybes ekonominiams interesams.

 

Del mums nezinomu priezasciu pageidautas LRPA atstovu  susitikimas su Ponu Prezidentu ar jo patareju atstovu neivyko , istatymas skubos tvarka buvo pasirasytas ir 2007 m. gruodzio 29 d. jau buvo paskelbtas “Valstybes ziniose”,  sukeldamas didziule sumaisti  visuomeneje, uzdraude teikti laidojimo paslaugas  religinems bendruomenems, fiziniams asmenims , sukele gresme, kad po 2008 m. liepos 1 dienos  daugumoje Lietuvos miestu ir miesteliu  nebus laidojimo firmu, galinciu legaliai teikti ritualines paslaugas. Sis istatymas turejes issamiai reglamentuoti  laidojimo procesa , inese dar didesne destrukcija,  padare  zala  ne tik visuomenes interesams, bet ir  ritualiniu paslaugu verslui, Situacija tapo tokia , kada niekas uz nieka neatsako ir kada uz nieka nera atsakingu.

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija ir kiti susirinkimo dalyviai  pabreziame , kad laidojimo firmos dirbtu saziningai, legaliai, teiktu kokybiskas  paslaugas . Mes siekiame, kad netekties valanda laidojimo fimos  butu pilieciams ne tik uzuojauta, psichologine  parama,  bet ir padetu tinkamai i paskutine kelione palydetu artima zmogu. Kad nereiketu teisybes ieskoti  laikrasciu puslapiuose, rasant straipsnius   apie nezmoniska elgesi su mirusiuju palaikais, tyciojimasi is velionio artimuju, apie nepagarba   tradicijoms ir kapavieciu niekinima. Visa tai bus imanoma – tik esant  issamiam  ir kokybiskam istatymui.

 

SUSIRINKIMAS  VIENBALSIAI  NUTARIA :

 

Pareikalauti is Lietuvos Respublikos Seimo :

 

-          Nedelsiant sustabdyti LIETUVOS RESPUBLIKOS ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMO galiojima, iki bus is esmes pataisytos jo nuostatos.

 

-          Taisant istatyma uz pagrinda naudoti Lietuvos Respublikos Vyriausybes  sudarytos darbo grupes paruosta   LAIDOJIMO istatymo projekta.

 

-          Atsizvelgus i didele infliacija, kylancias kainas,  pataisyti Laidojimo pasalpos skyrimo istatyma , numatant vienkartines laidojimo pasalpos dydi 30 MGL, tuo paciu sudarant 2009 m. Valstybes biudzeta , siai paramai numatyti lesas.

 

Seimui nesustabdzius mineto istatymo galiojimo, reikalaujame is Lietuvos Respublikos Vyriausybes nedelsiant is naujo reglamentuoti licencijavimo tvarka, licenciju isdavima nukeliant iki 2009 m. sausio 01 d. ir  ju  isdavima pavesti centralizuotai komisijai sudarytai is atitinkamu  kvalifikacijos specialistu prie Aplinkos apsaugos ministerijos.

 

 

 

Pareikalauti is savivaldybiu, kad savo teritorijose butu uztikrintas tinkamas mirusiuju palaiku pervezimas, saugojimas, laidojimas, kapavieciu apskaita ir kapiniu prieziura, tinkamai ir saziningai butu organizuoti viesuju pirkimu konkursai.

 

Pareikalauti is Teisingumo ministerijos, kad nedelsiant butu paruostos , nustatant grieztas normas, terminus ir kainas, teismines medicinos lavoninese tvarkomu ir atiduodamu mirusiuju kunu taisykles.

 

Prasyti Specialiuju Tyrimu Tarnybos  issiaiskinti  del kieno interesu ir paskatu  tokia ypatingos skubos tvarka, ignoruojant planingai ruosiama issamu Vyriausybes sudarytos darbo grupes Laidojimo istatymo projekta skubos tvarka , svaistant mokesciu moketoju pinigus  Seime buvo priimtas ir Prezidento pasirasytas LIETUVOS RESPUBLIKOS ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMAS.

 

Kreipiames i visus  religiniu bendruomeniu , pasaulietiniu bendruomeniu atstovus, fizinius asmenis , kurie del sio priimto istatymo praranda pragyvenimo saltini ar pajamas  ir i visus Lietuvos Respublikos piliecius, kurie po 2008 m. liepos 01 d. gali netureti galimybes  su  atitinkama pagarba ir tradicijomis  i paskutine kelione palydeti savo artimuosius, jeigu SEIMAS  iki 2008 m. liepos 01 d. nesustabdys priimto LIETUVOS RESPUBLIKOS ZMONIU PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMO galiojimo , ateinanciuose SEIMO  RINKIMUOSE  KVIECIAME NEBALSUOTI  uz sio istatymo iniciatorius ir juos remiancias politines jegas.

 

Kreipiames  i visus laidojimo verslu uzsiimancius verslininkus Lietuvoje ir kvieciame aktyviai bendradarbiauti su Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija, nes tik bendromis pastangomis galesime kovoti pries biurokratizma ir nekvalifikuotus parlamentaru veiksmus.

 

ATSIPRASOME VISU  BENDRAPILIECIU , jeigu  Seimui nesustabdzius istatymo galiojimo , po 2008 m. liepos 01 d. pagal galiojancio istatymo reikalavimus negalesime  netekties valanda  tinkamai i paskutine kelione palydeti Jusu artima.

 

 

 

2008 m. balandzio 30 d. Silute. Susirinkimo pirmininkas  Gintautas Gylys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-04-30 LAIDOJIMO VERSLININKU SUSIRINKIMAS

S.m. balandzio 30 d. Siluteje ivyko Lietuvos laidojimo verslininku respublikinis susirinkime. Is visu regionu  susirinke verslininkai  apsvarste priimta Lietuvos respublikos zmoniu palaiku laidojimo istatyma, iskilusias problemas. Susirinkimas vienbalsiai prieme viesa kreipimasi i Lietuvos Respublikos Prezidenta, Lietuvos Respublikos Seima, Lietuvos Respublikos Vyriausybe , Lietuvos Respublikos specialiasias tarnybas, Lietuvos Respublikos Piliecius.

 

 

 

SUSIRINKIMO  DALYVIAI

 

 

 

 

2008-04-18 VISUOTINIS SUSIRINKIMAS

LAIDOJIMO  VERSLININKU  RESPUBLIKINIS  SUSIRINKIMAS.

 

S.m. balandzio 30 d. 10 valanda SILUTEJE  saukiamas  VISUOTINIS  LIETUVOS  LAIDOJIMO  VERSLININKU  susirinkimas , kuriame bus svarstomas priimtas LIETUVOS  RESPUBLIKOS  ZMONIU  PALAIKU  LAIDOJIMO  ISTATYMAS , jo  igyvendinimo  problemos ir sunkumai.  Visi norintys dalyvauti registruojasi telefonu 869960276 Susirinkimas  vyks Silutes laidojimo namuose  adresu ,Tilzes 43, Silute.

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacijos  valdybos pirmininkas Gintautas  Gylys

 

 

 

 

 

 

2008-04-13 VALDYBOS POSEDIS

INFORMUOJAME , KAD S.M. BALANDZIO  16 d.  14 val.  KAUNE  IVYKS  ASOCIACIJOS  VALDYBOS  POSEDIS.

 

D A R B O T V A R K E

 

1.ZMONIU  PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMO IGYVENDINIMO PROBLEMOS.

 

2.ASOCIACIJOS SUVAZIAVIMO DATOS  IR DARBOTVARKES  TVIRTINIMAS

 

3. EINAMIEJI  KLAUSIMAI.

 

VALDYBOS  PIRMININKAS     GINTAUTAS   GYLYS

 

 

 

 

 

2008-04-13 LAIDOTUVES PIGIAU - ILIUZIJA

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=16614290&categoryID=11&ndate=1207688400

 

 

 

2008-04-02 Del zmogaus palaiku kremavimo istatymo

http://lvk.lcn.lt/naujienos/,107

Del Zmogaus palaiku laidojimo istatymo ir Kremavimo istatymo projektu

 

 

2007 11 29

 

 

 

 

 

2008-03-30 KOMENTARAS licencijavimo klausimais.

Atsakydami i daugelio paklausimus   INFORMUOJAME, kad vadovaujantis Zmoniu palaiku laidojimo istatymu , Imoniu istatymu ir LR Vyriausybes patvirtinta licencijavimo tvarka, nuo 2008 m. liepos 01 d. Lietuvoje laidojimo paslaugas gales teikti tik LICENCIJAS  turincios , pelno siekiancios imones. Teikti laidojimo paslaugas ne pelno imonems, visuomeninems ar labdaros ir kitokioms organizacijoms bei fiziniams  asmenims ISTATYMAS  DRAUDZIA.

 


 

.....2. Teise teikti laidojimo paslaugas turi istatymu ir kitu teises aktu nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje iregistruotos imones ir Europos Sajungos ar Europos ekonomines erdves valstybese isteigtu imoniu filialai Lietuvos Respublikoje, turintys Vyriausybes patvirtintu laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijavimo taisykliu nustatyta tvarka isduotas licencijas ir visuomenes sveikatos centro apskrityje leidima – higienos pasa.

 

3. Laidojimo paslaugos teikiamos nepazeidziant Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytu visuomenes sveikatos saugos reikalavimu.

 


 

1 straipsnis.Imoniu istatymo tikslai

 

Sis istatymas nustato subjektus, turincius teise savo firmos vardu uzsiimti nuolatine komercine-ukine veikla Lietuvos Respublikoje, ju steigimo ir veiklos teisinius pagrindus. Sis istatymas taip pat taikomas Lietuvos Respublikoje veikiancioms uzsienio valstybiu imonems, ju filialams ir atstovybems.

 

Atskiru, nurodytu sio istatymo 6 straipsnyje, rusiu imoniu steigimas, ju teisinis statusas, veikla, likvidavimas ir reorganizavimas reglamentuojamas atitinkamais istatymais.

 

Sis istatymas netaikomas fiziniams ir juridiniams asmenims, uzsiimantiems nekomercine veikla (veikla, kuria nesiekiama pelno), taip pat fiziniams asmenims, kurie verciasi individualia veikla, kaip ji apibrezta Lietuvos Respublikos gyventoju pajamu mokescio istatyme,isskyrus sio istatymo 4 straipsnio antrosios dalies nuostata, kuri taikoma ir ne pelno imonems. Ne pelno imoniu steigima, likvidavima, reorganizavima, veikla reglamentuoja Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir siu imoniu istatai.

 

.....  2 straipsnis.Imone

 

Imone yra savo firmos varda turintis ukinis vienetas, isteigtas istatymu nustatyta tvarka tam tikrai komercinei-ukinei veiklai. Imone sudaro medziaginiu-daiktiniu, finansiniu ir nematerialiu aktyvu, jos teisiu ir pareigu kompleksas.

 


 

 

 

 

2008-03-29 Apie LICENCIJAS PANEVEZIO BALSE

 

Sis puslapis atspausdintas is DELFI interneto vartu.

Adresas http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=16404656 Laidojimo paslaugos - tik su licencija

 

Vitalija Jalianiauskiene, "Panevezio balsas"

2008 kovo men. 21 d. 00:01

 

 

 

 

DELFI (K.Cachovskio nuotr.)

Kol kas laidojimo paslaugas teikiancios firmos dirba kaip dirbusios. Taciau po triju menesiu be licencijos nebegalima bus nei palaiku vezti, nei ju sarvoti, nei duobes iskasti. Licencijas privalesiancioms isduoti apskriciu virsininku administracijoms tai bus visiskai nauja ir abejones kelianti funkcija.

Praejusia savaite ministru kabinetas patvirtino Laidojimo paslaugu teikimo licencijavimo taisykles. Iki siu metu liepos 1 dienos laidojimo paslaugas teikiancios firmos dar gali dirbti be licenciju, veliau jos bus butinos. Patvirtintos taisykles, pasak Aplinkos ministerijos Komunalinio ukio departamento direktoriaus Rimgaudo Spoko, nustato licenciju isdavimo tvarka Lietuvoje iregistruotoms imonems ir Europos Sajungos ar Europos ekonomines erdves valstybese isteigtu imoniu filialams, norintiems teikti zmogaus palaiku laidojimo paslaugas.

 

Taisyklese taip pat nustatytas licencijos pakeitimo, atsisakymo ja isduoti, pakeisti, ispejimo apie galima licencijos sustabdyma, galiojimo panaikinimo ir dublikatu isdavimo tvarka, sios veiklos salygas ir ju laikymosi prieziura, licencijos turetojo teises ir pareigas.

 

 

Tikisi tvarkos

 

Iki siol be licenciju dirbusios laidojimo paslaugas teikiancios firmos pritaria siai naujovei. „Teigiamai ziurime i licencijavimo ivedima, – sako bendroves „Grauduva“ direktore Angele Kirkliene. – Bus suvienodintos darbo salygos, pagaliau ivesta tvarka.“

 

 

Imones „Paskutinis sudiev“ vadoves Irenos Skorupskienes manymu, ivedus licencijavima, laidojimo paslaugu nebegales teikti tam leidimu neturintieji. „Oficialiai registruotos firmos moka didziulius mokescius, bet priverstos varzytis su ivairiomis nelegaliai dirbanciomis organizacijomis. Laidoti mirusiuosius dabar siulosi ivairios tam teises neturincios bendruomenes. Ivedus licencijavima, turetu sumazeti nelegalu ir siame versle pagaliau isigaleti tvarka“, – teigia imones vadove.

 

Nuspresta Seime

 

Pasak Aplinkos ministerijos Komunalinio ukio departamento vyresniosios specialistes Viktorijos Molytes, laidojimo paslaugu teikimo licencijavimas pagal Vyriausybes koncepcija nebuvo numatytas: „Del laidojimo paslaugu licencijavimo buvo apsispresta Seime. Taisykles isigalios, kai bus paskelbtos „Valstybes ziniose“.

 

Nuo liepos 1 dienos licencijavimas taps privalomas. Atkreiptinas demesys, kad Vyriausybes patvirtinta metodika del ukines komercines veiklos licencijavimo numato: pasiruosti licencijavimui reikia bent puses metu. Svarbu suderinti proceduras, informuoti visuomene, perziureti ir pakeisti teises aktus, patvirtinti licencijavimo taisykles, paruosti ir suderinti licenciju formas ir panasiai. Per tris menesius to padaryti neimanoma.“

 

 

Licencijas laidojimo paslaugas teikiancioms imonems nuo liepos 1 dienos prades isduoti apskriciu virsininku administracijos. Panevezio apskrities virsininke Gema Umbrasiene sako: „Laidojimo paslaugu licencijavimas bus visiskai nauja funkcija apskriciu virsininku administracijoms, todel siuo metu vertiname savo galimybes tinkamai ja atlikti. Vyriausybes pavedima vykdysime, taciau, musu nuomone, istatymo 20 straipsnio nuostata turetu buti perziureta. Reikalavimas leisti teikti v i s a s laidojimo paslaugas tik nustatyta tvarka licencijuotoms imonems riboja smulkaus verslo galimybes. Licencijavimo butinumas ir grieztumas turi buti adekvatus paslaugos sudetingumui.“

 

Zmoniu palaiku laidojimo istatymas isigaliojo siu metu kovo 1 diena. Sio istatymo 20 straipsniu nustatyta: teise teikti laidojimo paslaugas turi imones, turincios Vyriausybes patvirtintu laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijavimo taisykliu nustatyta tvarka isduotas licencijas ir visuomenes sveikatos centro apskrityje leidima – higienos pasa.

 

Kovo 5 diena Vyriausybe Aplinkos, Sveikatos, Susisiekimo ministerijoms bei Valstybinei visuomenes sveikatos prieziuros tarnybai suteike igaliojimus parengti tvarkas bei aprasus, reikalingus siam istatymui igyvendinti, o kovo 12 diena – parengti siu paslaugu licencijavimo taisykles.

 

Dideliu permainu nebus

 

Vyresnioji specialiste V.Molyte teigia, kad dideliu permainu nebus. Bus laidojama, kaip ir dabar, nepazeidziant numatytu reikalavimu, turint leidimus – higienos pasus. Tik imonei tures buti isduota licencija. Ji bus isduodama neribotam laikui, taciau uz pazeidimus gali buti stabdoma, pirmiausia apie tai ispejant. Dokumentu gauti licencijai, pasak specialistes, reikes pateikti nedaug: tureti higienos pasa, duomenis apie sarvojimo vieta, transporto priemones.

 

Licencija gales buti isduodama atskiriems veiklos punktams ar visai su laidojimu susijusiai veiklai: palaiku pervezimui, paruosimui sarvoti, sarvojimui, palaiku uzkasimui ir kt. Istatymas numate, kad ir duobkasiai privales buti tik juridiniai asmenys, tai yra butinai dirbti laidojimo firmoje ar tureti patenta. Licencijas turincias firmas gales kontroliuoti visuomenes sveikatos prieziuros, aplinkos apsaugos ir duomenu saugos institucijos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2008-03-29 LR Vyriausybes nutarimas del LICENCIJAVIMO

DEL LAIDOJIMO PASLAUGU TEIKIMO VEIKLOS LICENCIJAVIMO TAISYKLIU PATVIRTINIMO

2008 m. kovo 12 d. Nr. 240

 

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos zmoniu palaiku laidojimo istatymo (Zin., 2007, Nr. 140-5763) 20 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybe nutaria:

 

1. Patvirtinti Laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijavimo taisykles (pridedama).

 

2. Nustatyti, kad teise teikti laidojimo paslaugas turi istatymu ir kitu teises aktu nustatyta tvarka Lietuvos Respublikoje iregistruotos imones ir Europos Sajungos ar Europos ekonomines erdves valstybese isteigtu imoniu filialai Lietuvos Respublikoje, kol jiems sio nutarimo 1 punktu patvirtintu Laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijavimo taisykliu nustatyta tvarka bus isduotos laidojimo paslaugu teikimo veiklos licencijos, bet ne ilgiau kaip iki 2008 m. birzelio 30 dienos.

 

Ministras Pirmininkas                                                                        Gediminas Kirkilas

 

Aplinkos ministras                                                                             Arturas Paulauskas

 

 

 

 

2008-03-29 Kremavimo tema "Vakaru Eksprese"

http://www.ve.lt/?data=2003-02-19&rub=1065924816&id=1045586301

 

Informacija pamastymams apie laidojima bei palaiku kremavima.

 

 

 

 

2008-01-05 Straipsnis LIETUVOS RYTE

2008m. sausio 5 d. dienrascio "Lietuvos Rytas" 6 psl. straipsnis PAKELIUI I KAPINES -BIUROKRATINIAI BRUZGYNAI, apraso vieno piliecio mirti Vilniuje ir artimuju vargus gaunant mirties liudijima. Apraso nezmoniska valdininku ir mediku poziuri i zmogaus mirti ir artimuju kancias. Tai dar vienas pavyzdys, kad priimtas "Zmoniu palaiku laidojimo istatymas" visiskai nieko nespres panasiais atvejais.

 

 

 

 

2008-01-03 PRIIMTAS PALAIKU LAIDOJIMO ISTATYMAS

2007 m. gruodzio 20 d. LR Seimas patvirtino LIETUVOS  RESPUBLIKOS ZMONIU  PALAIKU  LAIDOJIMO  ISTATYMA.

 

 

 

Zmoniu palaiku laidojimo ISTATYMAS

 

Rusis: Istatymas  Numeris: X-1404  Data: 2007-12-20  Kalba: Lietuviu

Publikavimas: Valstybes zinios, 2007-12-29, Nr. 140-5763  Statusas: Isigalioja nuo 2008-03-01 Sio istatymo 34 straipsnis isigalioja 2007 m. gruodzio 29 d.

2007-12-20 Prieme - Lietuvos Respublikos Seimas

Susije dokumentai     Word 2000 dokumentas

 

Eurovoc 4.2 terminai:

Nauja paieska

 

 


 

 

 

 

 

2007-12-15 PO MITINGO - KREIPIMASIS

 

 

LIETUVOS RITUALINIU PASLAUGU ASOCIACIJA

 

Kodas 2394478, Olandu g. 22, Vilnius, Mob.tel. + 370 69825476 begin_of_the_skype_highlighting              + 370 69825476      end_of_the_skype_highlighting

 

 

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMUI

Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

 

 

 

KREIPIMASIS

 

2007-12-10

 

Vilnius

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija (toliau – Asociacija) buvo ikurta 1997 m. balandzio 3 d. ir siuo metu vienija daugiau kaip 30 imoniu, savo veikla susijusiu su laidojimu ir laidojimo paslaugu teikimu. Asociacijoje dalyvauja imones is visos Lietuvos, uzsiimancios laidojimo paslaugu teikimu, karstu gamyba, ikapiu siuvimu, paminklu darymu ir statyba, saldytuvu, skirtu palaikams laikyti, gamyba ir montavimu. Tai pacios aktyviausios, besidomincios naujovemis ir siekiancios aukstesnes laidojimo paslaugu kokybes imones.

 

Nepaisant to, kad Lietuvos gyventojams laidojimo aptarnavimas turi milziniska socialine, ekonomine ir kulturine reiksme, laidojimo paslaugu verslo saka neturi vieningos valdzios strukturu kuravimo politikos. Lietuvos Respublikos Seimas per 17 metu nesugebejo paruosti ir priimti zmogaus palaiku laidojima ir laidojimo paslaugas reglamentuojancio istatymo. Siuo metu Lietuvos Respublikos Seime svarstomas Zmogaus palaiku laidojimo istatymo (toliau vadinamas „Istatymu“) projektas tik is dalies reglamentuoja laidojimo procesa ir jo sudedamasias dalis. Sis istatymo projektas placiai ir detaliai reglamentuoja kremavima, taciau visoms kitoms laidojimo apeigoms, tradicijoms, tautiniams ir religiniams paprociams, palaiku paemimui ir transportavimui Lietuvoje, is Europos Sajungos ir kitu valstybiu, demesio skiria nepakankamai.

 

Asociacija visiskai pritaria Istatymo reikalingumui, ji anaiptol nepasisako pries kremavima. Asociacija gavo ir gauna daug pilieciu skundu ir pranesimu del netinkamo laidojimo paslaugu atlikimo, del nepagarbos mirusiajam ir jo artimiesiems. Asociacija visada savo kompetencijos ribose stengiasi kiekviena atveji issiaiskinti ir apginti nukentejusiuosius, todel, nagrinejant Istatymo projekta, pasisake uz tokia Istatymo redakcija, kuri issamiai reglamentuotu visa laidojimo procesa: palaiku paemima is mirties vietos, ju transportavima, saugojima, paruosima sarvojimui, sarvojima, paruosima kremavimui ir kremavima, kapo duobes iskasima, kapavietes sutvarkyma, paminklo pastatyma ir informacijos apie mirusiji saugojima. Istatyme BUTINAI turi buti reglamentuota laidojimo paslaugas teikianciu bendroviu atsakomybe uz teikiamu laidojimo paslaugu kokybe, ju atsakomybe pries klienta. Istatymu turetu buti uzkirstos bet kokios galimybes nesaziningiems morgu ir sveikatos prieziuros istaigu darbuotojams pardavineti laidojimo bendrovems informacija apie mirusiuosius, o kapines priziurintiems ir tvarkantiems asmenims – uz pinigus neteisetai skirstyti kapavietes. Be to, Istatyme turetu buti reglamentuoti ir kokybiniai reikalavimai laidojimo paslaugoms, jas teikiancioms laidojimo bendrovems, siu veiklos savikontrole bei kontrole.

 

Asociacijos isitikinimu, Istatymas privalo buti parengtas atsizvelgiant i isitvirtinusias laidojimo tradicijas ir susiklosciusia padeti laidojant mirusiuosius Lietuvoje. I Istatymo projekto rengimo procesa ir proceduras turi buti itraukti plataus rato specialistai ir butinai – laidojimo srities zinovai bei praktikai. Rengiant Istatymo projekta butina atsizvelgti i laidojimo tradiciju, tautinius, religinius, seimos bei kulturinius ypatumus – ju nepaisymas neretai issaukia mirusiojo artimuju protestus, veda prie teisinio nihilizmo. Turime nepamirsti, kad visos tautos gerbia savo mirusiuosius, todel privalome i tai atsizvelgti ir i paskutine kelione savo piliecius palydeti tinkamai, su reikiama pagarba. Mirties problema Lietuvoje turi tam tikra Tabu, todel laidojimo procesa ir proceduras butina reglamentuoti labai kruopsciai, kad laidojimo procesas ir proceduros butu vykdomos atsizvelgiant i visus mirusiojo seimos ir jo bendruomenes isitikinimus bei tradicijas.

 

Asociacija ne karta rastu kreipesi i Lietuvos Respublikos Seima ir Lietuvos Respublikos Vyriausybe, kele susidariusias problemas, prase pradeti rengti palaiku laidojima reglamentuojanti istatyma, siulesi aktyviai dalyvauti jo rengimo procese. Pagaliau 2005 m. vasario menesi Lietuvos Respublikos Vyriausybe sudare darbo grupe, kuri parenge Laidojimo paslaugu teikimo istatymo koncepcija. Veliau buvo sudaryta darbo grupe sio istatymo projekto rengimui. Butina pazymeti, kad sioje darbo grupeje dalyvauja ivairiu zinybu, asociaciju, ivairiu religiniu konfesiju atstovai. Todel sios darbo grupes paruostame Laidojimo paslaugu teikimo istatymo projekte atsizvelgta i auksciau isvardintas problemas ir butinas istatymo reglamentavimo sritis, o pats istatymo projektas siuo metu yra baigiamas derinti ir artimiausiu metu bus pateiktas Lietuvos Respublikos Seimui.

 

Asociacija isnagrinejo ponios V.M.Cigriejenes ir A.Matulo pateikta Istatymo projekta. Akivaizdu, kad dabartine jo redakcija nuo pirminio varianto nedaug pakito, kad jame pagrindinis demesys skiriamas tik vienai is laidojimo proceso sudedamuju daliu – KREMAVIMUI, o kiti su laidojimu susije klausimai sprendziami tik simboliskai, atmestinai, neprofesionaliai ir netgi klaidinanciai. Is pirmines Istatymo projekto redakcijos pasalinta tik  ankstesne nuostata del zemes plotelio amzino poilsio vietai nuomos ir isankstinio mokescio uz 25 metus. Kas dabar gali patvirtinti ar paneigti, jog sia nuostata buvo siekiama spresti zemes plotu tradiciniam palaiku laidojimui kapuose trukumo problema, skatinant rinktis uz kapavietes nuoma pigesne palaiku kremavimo paslauga, o ne vien tik kremavimo paslaugu pelningumo. Siuo metu Lietuvos Respublikos Seimo svarstomu Istatymo projektu labai nusivyle laidojimo bendroves. Manome, kad tai ne tik nepagarba mirusiems, bet ir pasityciojimas is sio sunkaus verslo.

 

Ponia V.M.Cigriejiene ne karta dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybes sudarytoje Laidojimo paslaugu teikimo istatymo projekto rengimo grupeje, yra susipazinusi su parengtu projektu. Bet labai gaila, kad Lietuvos Respublikos Seimo posedzio metu (s.m. gruodzio 4 d.) ji klaidinanciai pareiske, kad rengiant Laidojimo paslaugu teikimo istatymo projekta visiskai nieko nepadaryta. Visiskai nesuprantamas tas skubejimas, su kuriuo ponia V.M.Cigriejiene Lietuvos Respublikos Seimui persa nekokybiska ir ne iki galo paruosta Istatymo projekta. Deja, akivaizdu, kad daugelis Lietuvos Respublikos Seimo nariu i si Istatymo projekta paziurejo pavirsutiniskai, neskirdami reikiamo demesio. Netgi posedzio metu ponas E.Klumbys mate tik „BAISIUOSIUS GRABORIUS“, kurie nori viska suzlugdyti. Visiskai be pagrindo buvo izeidinejami Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kurie detaliau isigilino i esama situacija ir Istatymo projekta. Labai gaila, kad per 17 metu nebuvo priimtas Laidojimo Istatymas. Bet tiek islaukus, norisi, kad istatymas, kuris bus priimtas, butu kokybiskas, kad jis veiktu, kad juo butu galima vadovautis laidojimo paslaugu praktikoje, ir kad nereiketu jo taisyti dar nespejus jam isigalioti.

 

Kazkodel tarp Lietuvos Respublikos Seimo nariu susiformavo labai klaidinga nuomone, kad Asociacija bei jos nariai yra nusistate pries kremavima, kad Istatymas daugeliui ju suzlugdys versla. Tai visiska netiesa. Lietuvoje labai retai velionis isvezamas kremuoti su juo neatsisveikinus, tinkamai jo neaprengus ir neparuosus, todel kremavimas jokiu budu nepanaikins visu kitu laidojimo paslaugu.

 

Gerbiami ponai Lietuvos Respublikos Seimo nariai, pacios liudniausios profesijos atstovu vardu KREIPIAMES i JUS ir prasome dar karta susimastyti, uzgniauzt ambicijas, tarpusavio nesutarimus ir be isankstinio nusistatymo sulaukti Lietuvos Respublikos Vyriausybes paruosto Laidojimo paslaugu teikimo istatymo projekto ir tik tada galutinai svarstyti ir, ivertinus visus turimus gerus pasiulymus, priimti kokybiska, nevienadieni istatyma. Jus esate Tautos atstovai, tad isleiskite kokybiska si liudna istatyma, uz kuri visuomene sios kadencijos Lietuvos Respublikos Seima ilgai minetu geru zodziu.

 

Asociacija tikisi abipusio geranorisko bendradarbiavimo ir supratimo.

 

 

 

Pagarbiai

 

 

 

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija prezidentas                                     Vitalij Gasperovic begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting

 

 

 

 

2007-12-13 MITINGAS IVYKO

 

Planuota akcija prie LR SEIMO ivyko .Dalyvavo atstovai is ivairiu Lietuvos regionu.Akcijos dalyviai pabreze, kad jie uz kremavimo iteisinima Lietuvoje, bet  LAIDOJIMO  ISTATYMAS turi  reglamentuoti ne tik kremavima, kaip viena laidojimo proceso dali , bet visa laidojimo procesa nuo mirusiojo paemimo is mirties vietos, transportavima, saugojima, sarvojima, duobes kasima ir kapavietes sutvarkyma, o taippat laidojimo kompaniju atsakomybe pries nelaimes istikta  zmogu. TODEL  BUINA  PRIIMTI KOKYBISKA ISTATYMA, o ne vienadieni taisymui pasmerkta dokumenta.

 

A K I M I R K O S   I S  M I T I N G O

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007-12-12 MITINGAS

PRANESAME,  KAD   LIETUVOS RITUALINIU PASLAUGU  ASOCIACIJA

 

S.M. GRUODZIO 13 d. 11-13 valandomis prie LIETUVOS RESPUBLIKOS  SEIMO  ORGANIZUOJA   AKCIJA – MITINGA

 

 

 

2007-12-12 M I T I N G A S

GERBIAMIEJI

Lietuvos Ritualiniu Paslaugu  Asociacija  ne karta kreipesi i Lietuvos Respublikos Seima ir Vyriausybe  ragindama pradeti ruosti LAIDOJIMO istatyma. Pagaliau, 2005 m Vyriausybe sudare darbo grupe is ivairiu zinybu, religiniu konfesiju, asociaciju bei laidojimo verslo zinovu ir atstovu, kuri paruose istatymo projekta ir artimiausiu metu pateiks Seimui svarstyti..

 

Lietuvos visuomenei reikalingas istatymas, kuris reglamentuotu visa laidojimo procesa nuo mirties vietos, kuno pervezimo, jo saugojimo, paruosimo sarvoti, sarvojimo, kremavimo, kapo duobes iskasimo ir kapavietes sutvarkymo.Istatymas turi reglamentuoti ir laidojimo bendroviu atsakomybe uz teikiamu paslaugu kokybe, pagarba mirusiajam bei jo artimiesiems. Turi buti uzkirstas kelias  nesaziningiems  verslininkams   neteisetai pelnytis is zmogu istikusios nelaimes.

 

Viso to nera siuo metu Seime svarstomame  istatymo projekte.

 

REIKALAUJAME, kad Seimas sustabdytu Palaiku tvarkymo istatymo projekto svarstyma iki  gaus Vyriausybes paruosta LAIDOJIMO PASLAUGU TEIKIMO  istatymo projekta  ir svarstyma pratestu tik po abieju pateiktu projektu ivertinimo. Lietuvos zmonems reikalingas visapusiskas istatymas , kuris likviduotu laidojimo versle klestincia netvarka, o  ne skubotas, nekokybiskas, neaiskiu  paskatu stumiamas istatymas.

 

 

 

 

2007-12-11 KREIPIMASIS i Lietuvos Respublikos Seima

Informuojame. kad Lietuvos Ritualiniu Paslaugu Asociacija kreipesi i SEIMA del svarstomo istatymo . Dokumentas patalpintas rubrikoje KREMAVIMO  ISTATYMO  PROJEKTAS

 

 

 

 

2007-10-24 Honkonge pristatyti popieriniai karstai (www.delfi.lt)

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=14790169

 

 

 

2007-10-23 Mados braunasi ir i mirusiuju pagerbimo paprocius (www.delfi.lt)

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=14779235

 

 

 

2007-10-12 Nuo kitu metu dides pasalpos mirusiuju seimoms (www.delfi.lt)

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=14677043

 

 

 

2007-10-08 Del laidojimo istatymu - politiku rungtynes (www.delfi.lt)

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=14597794

 

 

 

2007-09-28 Seimas gali iteisinti palaiku deginima (www.delfi.lt)

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=14539025

 

 

 

2007-09-14 Naujas istatymo projektas "LIETUVOS RESPUBLIKOS ISTATYMO „DEL PARAMOS MIRTIES ATVEJU“2 STRAIPSNIO PAKEITIMO ISTATYMAS"

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=304222

 

 

 

2007-09-12 Garbingos laidotuves tampa prabanga (www.DELFI.lt)

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=14351187

 

 

 

2007-09-07 Siurpaus poksto su karstu sumanytojas dar nerastas (Delfi.lt)

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=14274115

 

 

 

2007-09-07 Laidotuviu marsai po namu langais (www.Delfi.lt)

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=14296111

 

 

 

2007-08-31 Laidojimo paslaugos – reglamentuotos (www.DELFI.lt)

Gerbiami asociacijos nariai, atkreipiamia Jusu demesi!!!

 

Kauno visuomenes sveikatos centras informuoja, kad nuo siu metu rugsejo 1 dienos isigalioja nauja Lietuvos higienos norma HN 91: 2007 „Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“ (Zin., 2007, Nr. 68-2693).

 

 

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=14237253

 

 

 

 

2007-08-02 20 metu veiklos sukakti mini UAB "Sakiu laidotuviu namai"

2007 m. rugpjucio 2 d., UAB "Sakiu laidotuviu namai" mines 20 metu veiklos sukakti.

 

Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacija nuosirdziai sveikina imones direktore Jane Dediniene ir visa UAB "Sakiu laidotuviu namu" kolektyva sia proga ir linki prasmingu, kurybingu, daug sekmes  nesanciu metu ateityje.

 

Pagarbiai,

 

Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacija

 

 

 

 

2007-07-11 Palaiku kremavimas: zmones nori, politikai delsia

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=13751999

 

 

 

2007-07-11 Mirusiuju kelias Anapilin trumpes

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13756537

 

 

 

2007-07-03 Del Lietuvos higienos normos HN 91:2007 "Zmoniu palaiku vezimas, laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai" patvirtinimo

LIETUVOSRESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO

 

IS A K Y M A S

 

 

 

DEL LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN91:2007 „ZMONIU PALAIKU VEZIMAS, LAIKYMAS, SARVOJIMAS. BENDRIEJI HIGIENOSREIKALAVIMAI“ PATVIRTINIMO

 

 

 

2007 m.birzelio 15 d. Nr. V-497

 

Vilnius

 

 

 

1.T v i r t i n u Lietuvos higienos norma HN 91:2007 „Zmoniu palaiku vezimas,laikymas, sarvojimas. Bendrieji higienos reikalavimai“ (pridedama).

 

2.N u s t a t a u, kad sis isakymas isigalioja nuo 2007 m. rugsejo 1 d.

 

 

 

SVEIKATOSAPSAUGOS MINISTRAS                      RIMVYDAS TURCINSKAS

 

 

 

Dokumentui ikelti

 

 

 

 

2007-06-14 Viena perspektyviausiu specialybiu – laidotuviu organizatoriai

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13508943

 

 

 

 

2007-06-05 Del naujo svetaines skyrelio

Gerbiami asociacijos nariai ir Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos svetaines lankytojai,

 

svetaineje atidaromas naujas skyrelis "Keiciu Parduodu Perku".

 

Siame skyrelyje prasome deti visus skelbimus del laidojimo paslaugu teikimui reikiamu irankiu, reikmenu, irangos, transporto priemoniu ar pan. keitimo, pardavimo ar pirkimo.

 

Maloniai kvieciame dalyvauti!

 

 

 

 

2007-06-01 Siulomas patobulintas palaiku tvarkymo istatymas

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13344188

 

 

 

2007-06-01 Padidinta parama parsivezantiems mirusius uzsienyje

http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=13365507&categoryID=7&ndate=1180472400

 

 

 

2007-05-31 2007 m. geguzes men. 21 d.

2007 m. geguzes men. 21 d. Vilniuje surengtame Asociacijos valdybos posedyje, dalyvaujant 9 valdybos nariam vienbalsiai buvo isrinktas Asociacijos valdybos pirmininkas, juo tapo - Gintautas Gylys.

 

 

 

2007-05-03 Klaipedos apskrities valstybine mokesciu inspekcija, Del informacijos

2007-04-24 buvo gautas rastas is Klaipedos apskrities valstybines mokesciu inspekcijos su siuo tekstu:

 

"Papildomai informuojame, kad atlikus V.Ceponio imones (k.4134351 reg. Lietuvninku a. 9-4, Klaipeda) ir V. Ceponio vykdancio veikla, isigijus verslo liudijima, operatyvu patikrinima, uz patikrinimo metu nustatytus pazeidimus V.Ceponiui surasytas administracinio teises pazeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administraciniu teises pazeidimu kodekso 1635 str. 1 d. (nesuvesta kasos knyga) bei 172 str. 1 d. ir 1731str. 1 d. (nepilde pajamu-islaidu apskaitos zurnalo, nepateike laidojimo reikmenu isigijimo dokumentu). 2007 m. balandzio 4 d. Klaipedos apskrities VMI nutarimu NR.Z5-101 V. Ceponiui paskirta 500 Lt administracine bauda. Be to, buvo atliktas, Liudo Statkaus individualios imones (k. 4162619 reg. Puodziu 27-4, Klaipeda) tuo paciu adresu vykdancio ritualiniu paslaugu veikla operatyvus patikrinimas. Patikrinimo metu nustatyta, kad imone uz 2005m. yra nepateikusi metines pelno mokescio deklaracijos del ko L.Statkui surasytas administracinio teises pazeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos administraciniu teises pazeidimu kodekso 1721str.1d."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2007-05-03 Po suvaziavimo

2007 m. balandzio 20 d. ivyko Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos visuotinis nariu suvaziavimas. Jo metu buvo isrinkrtas naujas prezidentas ir nauja valdyba. Siuo metu asociacijos prezidentu trejiems metams yra isrinktas Vitalij Gaspeovic. Asociacijos valdyba sudaro sie nariai:

 

- Gintautas Gylys, Stasys Plytnykas, Raimundas Pocius, Vitas Griunas, Kestutis Janciauskas, Juozas Treigys, Romanas Klingeris, Silvija Talackiene, Mindaugas Kubilius.

 

Is asociacijos nariu susirinkimo sprendimu pasalintos sios imones:

 

UAB "Michel ir partneriai";

 

UAB "Gedmina";

 

V. Ceponio imone.

 

 

 

 

 

 

2007-04-02 Suvaziavimo darbotvarke

LIETUVOS RITUALINIU PASLAUGU ASOCIACIJA

 

Imones kodas 123944789, Olandu g. 22, Vilnius, tel. (8-5) 2153781, faksas (8-5) 2154609

 

 

 

 

 

 

 

Visuotinio suvaziavimo darbotvarke

 

 

 

2007-04-20

 

Vilnius

 

 

 

 

 

Asociacijos visuotinis nariu suvaziavimas rengiamas 2007 m. balandzio men. 20 d. 10:00 val. adresu - viesbutyje „Villa Alicante“, Padekaniskiu g. 8, Vilnius.

 

Svarstytini klausimai:

 

1. ASOCIACIJOS   veiklos uz ataskaitini laikotarpi apzvalga  -  pranesejas Prezidentas;

 

2. Asociacijos Valdybos darbo ir finansine ataskaita uz 2006 m. ir  – pranesejas  Valdybos pirmininkas;

 

3. Revizijos akto pristatymas ir tvirtinimas;

 

4. Asociacijos  veiklos samata 2007 metams  – pranesejas R. Pocius;

 

5. Prezidento rinkimai;

 

6. Valdybos nariu rinkimai;

 

7. Revizoriaus rinkimai;

 

8. Organizaciniai ir einamieji klausimai.

 

 

 

 

 

 

 

Pagarbiai,

 

Prezidentas                                                                     Vitalij Gasperovic begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting

 

 

Ruose                                                                             Ilona Kriveliova

 

 

 

 

2007-03-19 Visuotinis suvaziavimas 2007 m. balandzio 20-22 d.

Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos nariu demesiui!

 

 

 

2007 m. balandzio 20-22 dienomis Vilniuje, viesbutyje „Villa Alicante“ organizuojamas eilinis Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos nariu suvaziavimas.

 

Asociacijos nariu dalyvavimas privalomas.

 

Issamesnes informacijos ieskokite:

 

Telefonu: 8-5 215 37 81

 

Faksu: 8-5 215 46 09

 

Elektroniniu pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Suvaziavimas ivyks:

 

Adresu – viesbutyje „Villa Alicante“, Padekaniskiu g. 8, Vilnius (planas).

 

Data – 2007 m. balandzio 20-22 dienomis;

 

Suvaziavimo darbotvarke – www.lrpa.lt

 

Dalyviu registracija prasideda 9:00 val.

 

Suvaziavimas prasideda 10:00 val.

 

 

 

 

 

 

2006-12-29 Laimingu Naujuju Metu!!!

 

 

Gerbiami Asociacijos nariai, sios svetaines lankytojai,

 

nuosirdziai sveikiname visus sulaukus graziausiu ziemos svenciu.

 

Linkime Jums sekmingu ateinanciu 2007 metu!!!

 

Atverkime duris…

Iseikime i nakti kaip i pasaka

skambancia nuo spindinciu zaislu ir valsu

Ir atsistokime ant metu dar vienos ribos

Ir vel pradekime gyvenima nuo sausio...

 

 

 

 

2006-10-14 Laidojimo istatymo rengimo eiga

2006 m. vasario 22 d. Ministro Pirmininko potvarkiu Nr. 43 buvo sudaryta darbo grupe, kuri iki siu metu gruodzio menesio turi parengti Lietuvos Respublikos Laidojimo istatymo koncepcija. Sia darbo grupe kuruoja LR Aplinkos ministerija.

 

Taciau du  seimo nariai skubos tvarka  parenge savo laidojimo istatymo projekta ir 2006 m. spalio men. surenge svarstyma LR Seimo sveikatos komitete. Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacijos valdyba issamiai susipazino su parengtu seimo nariu istatymo projektu. Keleta dienu vyko glaudus asociacijos valdybos nariu bei ziniasklaidos bendravimas – Ziniu radijo laidoje „Raktas“, „5“ televizijos kanalo laidoje „Dviguba tiesa“, LRT radijo laidoje „Ryto garsai“, dienrastyje „Kauno diena“. Siu interviu metu asociacijos valdybos nariai stengesi  irodyti zurnalistams, visuomenei bei seimo nariams, kad pateiktasis projektas nera issamus ir neatitinka visu keliamu teises aktams reikalavimu.

 

Svarstymo rezultatas - seimo nariai atsieme istatymo projekta is tolimesniu svarstymu ir perdave ji taisymui, pildymui bei svarstymui sudarytai istatymo rengimo grupei. Siuo metu vyksta darbo grupes posedziai LR Aplinkos ministerijoje, kur aktyviai rengiama Laidojimo istatymo koncepcija.

 

 

 

Pagarbiai,

 

Asociacijos administracines veiklos organizatore

 

 

 

 

2006-06-13 Tarptautine konferencija

„Tarptautine konferencija. Laidojimo paslaugu verslo organizavimas. Keitimasis patirtimi tarp Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos laidojimo paslaugas teikianciu verslininku“

 

 

Lietuvos ritualiniu paslaugu asociacija organizuoja tarptautine konferencija. Konferencijoje kvieciame dalyvauti visus asociacijos narius is Lietuvos, taip pat pakviesti kolegos is Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos.

Konferencija ivyks:

2006 m. liepos 5-9 dienomis.

Konferencijos dalyviai ir sveciai bus apgyvendinti viesbutyje „Bajoru uzeiga“, Suderves g. 10, Avizieniai, Vilniaus rajonas.

Konferencijoje organizuojama Lietuvos laidojimo imoniu pristatymas, mini karstu ir kitu laidojimo reikmenu paroda.

 

Issamesnes informacijos del dalyvavimo konferencijoje ieskokite:

Telefonu: 8-5 215 37 81

Faksu: 8-5 215 46 09

Elektroniniu pastu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Svetaineje: www.lrpa.lt

 


Lietuvos ritualinių paslaugų

asociacija

Registruotos buveinės adresas

Rūtų g. 65, LT-62119 Alytus

Įmonės kodas: 123944789

AB "Citadele" bankas

A.s. LT327290000000606861

 

Adresas korespondencijai

Olandų g. 22, LT-01210 Vilnius

 

LRPA Valdybos pirmininkė

Jolanta Sprainaitienė, +370 687 14460

 

LRPA Veiklos organizatorė

Tatjana Tumutienė, +370 620 83039

lrpa.asociacija@gmail.com

 

LRPA Valdybos nariai

Raimundas Pocius, +370 676 35700

Romanas Klingeris, +370 612 17878

Mindaugas Kubilius, +370 615 90347

Julius Plytnikas, +370 687 80303

Lietuvos ritualinių paslaugų asociacija © 2012 Visos teisės saugomos.